کد مطلب: 5707
  تاریخ انتشار:  1398/10/14 - 09:30


سه روز آینده بیشتر کشور بارانی است

از امروز شنبه ۱۴ دی ماه تا سه روز آینده بیشتر مناطق کشور بارانی است که فعالیت این سامانه موجب بارش برف در ارتفاعات و کاهش در نقاط مختلف کشور خواهد شد.
download سامانه بارشی

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از امروز شنبه ۱۴ دی ماه تا سه روز آینده بیشتر مناطق کشور بارانی است که فعالیت این سامانه موجب بارش برف در ارتفاعات و کاهش در نقاط مختلف کشور خواهد شد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)،
فریبا گودرزی روز شنبه افزود: امروز سامانه بارشی به جز در جنوب سیستان و بلوجستان و مناطق جنوبی هرمزگان در دیگر نقاط کشور فعال است که موجب بارش باران و در مناطق جنوبی باران گاهی همراه با رعد و برق و تگرگ خواهد شد و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش‌ها به شکل برف خواهد بود.

وی اظهار داشت: امروز شدت بارش در فارس، غرب چهارمحال و بختیاری، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، شمال و شرق خوزستان و نیمه غربی کرمان خواهد بود، فردا این سامانه بارشی به سمت شرق خواهد رفت و موجب بارندگی در نیمه شرقی و شرق سواحل خواهد شد، فردا در جنوب کرمان، جنوب فارس، شمال سیستان و بلوچستان و شمال هرمزگان بارش‌ها شدیدتر است، دوشنبه فعالیت این سامانه فقط در جنوب شرق خواهد بود که می‌تواند موجب وزش باد و و کاهش دما شود و به تدریج اوایل وقت دوشنبه این سامانه از کشور خارج خواهد شد.

برف و باران در تهران

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز به تدریج آسمان تهران ابری می‌شود و از بعدازظهر امروز بارش‌ها آغاز خواهد شد که در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود و چون دما در حال کاهش است فردا احتمال بارش برف همراه با باران در سطح شهر تهران نیز وجود دارد، کمینه دمای امروز صبح تهران ۴ درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز پایتخت به ۸ درجه بالای صفر می‌رسد.

گودرزی گفت: بجنورد با دمای ۶ درجه زیر صفر و بندرعباس ۲۶ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

 
انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط انسانی