کد مطلب: 5695
  تاریخ انتشار:  1398/10/10 - 14:04


کدام گونه‌های گوشتخوار تهران در معرض خطر انقراض هستند؟

گربه پالاس، گربه شنی،سیاه گوش گوشتخواران در معرض خطر انقراض هستند که در استان تهران زیست می‌کنند.
download گربه پالاس

رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: گربه پالاس، گربه شنی،سیاه گوش گوشتخواران در معرض خطر انقراض هستند که در استان تهران زیست می‌کنند.


به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)
به نقل از ایسنا، محمد کرمی افزود: پلنگ و خرس قهوه‌ای از گوشتخواران حفاظت و حمایت شده استان تهران هستند. زیستگاه خرس قهوه‌ای از شرق تا غرب ارتفاعات شمال تهران است.

وی با اشاره به گیاهخواران حفاظت و حمایت شده در استان تهران گفت: قوچ و میش وحشی، کل و بز وحشی و آهو از جمله این گونه‌ها هستند که آن‌ها را سالانه سرشماری می‌کنیم.

رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش حفاظت محیط زیست استان تهران درباره نتایج سرشماری حیات وحش این استان در سال جاری اظهارکرد: این سرشماری هنوز تکمیل نشده است چراکه تنها در دریاچه تار و هویر، منطقه شکار ممنوع کوه سفید، مجموعه حفاظت شده جاجرود شامل پارک‌های ملی خجیر و سرخه حصار، پارک ملی لار، شهرستان فیروزکوه انجام شده و سرشماری در منطقه حفاظت شده کویر و ارتفاعات شمال تهران باقیمانده است که تا پایان ماه جاری انجام می‌شود و جمع‌بندی آن در بهمن و اسفند صورت می‌گیرد.

وی افزود: روش سرشماری حیات وحش دید مستقیم است و تیم‌های سرشماری به گروه‌های دو یا سه نفره تقسیم می‌شوند و در مسیرهای از قبل تعیین شده به سرشماری حیات وحش می‌پردازند.

رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش حفاظت محیط زیست استان تهران در ادامه اظهارکرد: سرشماری پرندگان آبزی و کنارآبزی از ۱۱ دی ماه آغاز می‌شود و تا ۱۱ بهمن ماه در زیستگاه‌های آبزی استان تهران ادامه می‌یابد. سرشماری هوبره نیز دو هفته اول آذرماه انجام شد و نتایج آن به‌زودی مشخص می‌شود.

کرمی در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا مجوز شکار در استان تهران در سال جاری صادر شده است،گفت: امسال هیچ مجوز شکاری چه برای شکار چارپایان و چه برای شکار پرندگان آبزی و کنار آبزی صادر نشده است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار حیات وحش و آبزیان