کد مطلب: 5563
  تاریخ انتشار:  1398/09/13 - 13:40


"آمازون" ۳ نیروگاه خورشیدی در آمریکا و اسپانیا می‌سازد

شرکت "آمازون" در واکنش به انتقادات از خود در مورد عدم پایبندی به مسائل محیط زیست، خبر از برنامه خود برای تاسیس سه نیروگاه خورشیدی در کشورهای آمریکا و اسپانیا داد.

شرکت "آمازون" در واکنش به انتقادات از خود در مورد عدم پایبندی به مسائل محیط زیست، خبر از برنامه خود برای تاسیس سه نیروگاه خورشیدی در کشورهای آمریکا و اسپانیا داد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، شرکت آمازون همچنان به دلیل عدم تعهدات زیست محیطی با انتقادهایی روبرو است و به همین دلیل در تلاش برای رفع این انتقادات و کاهش اثرات مخرب بر کره زمین است.

این غول فناوری از برنامه خود برای احداث سه پروژه انرژی خورشیدی جدید شامل دو نیروگاه در ایالات متحده و یک نیروگاه در اسپانیا پرده برداشت.

دو نیروگاه خورشیدی که قرار است در آمریکا راه اندازی شود مجموعا ظرفیت ۱۸۰ مگاوات را ارائه می‌دهند و در سال حدود ۴۰۰ هزار مگاوات ساعت برق تولید خواهند کرد. همچنین مزرعه خورشیدی وعده داده شده در جنوب شرقی سویا در اسپانیا ظرفیت تولید ۱۴۹ مگاوات برق را خواهد داشت.

این سه مرکز به تامین برق مورد نیاز آمازون خواهند پرداخت. هر چند که آمازون بازه زمانی مشخصی برای آماده شدن این مراکز اعلام نکرده است.

این تلاش‌ها آمازون را به هدف خود مبنی بر استفاده کامل از انرژی‌های تجدیدپذیر تا سال ۲۰۳۰ نزدیک می‌کند.

آمازون همچنین از نیت خود برای تحقق اهداف توافق اقلیمی پاریس خبر داده است، در حالی که بسیاری از غول‌های فناوری آمریکا در مخالفت با تصمیم دولت ترامپ مبنی بر خروج از این توافق در حال امضای یک نامه حمایتی از توافق پاریس هستند و آمازون هنوز آن را امضا نکرده و با انتقاداتی مواجه شده است.

اکنون به نظر می‌رسد آمازون با اعلام خبر تاسیس نیروگاه‌های خورشیدی قصد دارد از فشار انتقادات بکاهد.

آمازون علاوه بر عدم وجود امضای نامه حمایتی از توافق نامه پاریس، با انتقاد کارکنان خود به دلیل نداشتن یک استراتژی اقلیمی مناسب نیز مواجه است. منتقدان داخلی و خارجی خاطرنشان می‌کنند که آمازون متناقض رفتار می‌کند، چرا که از طرفی به توسعه استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر می‌پردازد و از طرف دیگر در کارهای خود به خصوص در تحویل بسته‌ها از سوخت‌های فسیلی استفاده می‌کند.

ساخت این سه پروژه جدید باید به کاهش رد پای تولید کربن توسط آمازون کمک کند، اما بسیاری معتقدند که این شرکت به اندازه کافی در این راه پیش نمی‌رود.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان