کد مطلب: 5522
  تاریخ انتشار:  1398/09/07 - 13:16


لغو و تاخیر در صدها پرواز به دنبال وقوع طوفان‌های زمستانی در آمریکا

وقوع همزمان دو طوفان زمستانی در ایالات متحده روز گذشته (چهارشنبه) منجر به مسدود شدن جاده‌های این کشور، تاخیر و لغو پروازها و قطعی برق گسترده شد.

وقوع همزمان دو طوفان زمستانی در ایالات متحده روز گذشته (چهارشنبه) منجر به مسدود شدن جاده‌های این کشور، تاخیر و لغو پروازها و قطعی برق گسترده شد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) به نقل از ایسنا، بسیاری از رانندگان بیش از ۱۷ ساعت در جاده‌های منطقه "شمال غربی پسیفیک" آمریکا گرفتار شده و برخی حتی مجبور شدند شب سه‌شنبه را در خودروهای خود بگذرانند. از عصر روز گذشته برخی از جاده‌های این کشور در حال بازگشایی است.

این طوفان‌ها همراه با وزش بادهای شدید هم‌چنین منجر به قطعی برق ده‌ها هزار نفر از مردم سراسر آمریکا شده است.

در همین حال پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی ایالات متحده حاکی از بارندگی‌های شدید طی دو روز آینده در کالیفرنیای جنوبی است که ممکن است به وقوع سیل نیز منجر شود.

علاوه بر اخطار وقوع سیل طی روزهای آینده در بسیاری از نقاط آمریکا، مقامات این کشور هم‌چنین هشدارهایی مبنی بر افت ناگهانی دما در بسیاری از مناطق از جمله برخی از بخش‌های لس‌آنجلس و دمای زیر صفر درجه سانتی‌گرادی صادر کرده‌اند.

وقوع این طوفان‌ها در ایالت‌های غرب میانه آمریکا که به ویژه بخش "دنور" را نیز درنوردید، منجر به لغو و تاخیر در صدها پرواز فرودگاه‌های "مینیاپولیس" و "شیکاگو" شد. این طوفان‌ها در یکی از  شلوغ‌ترین روزهای سفر سال آمریکا با سفر حدود ۵۵ میلیون نفر به دلیل نزدیک بودن عید شکرگزاری رخ داده است.

در مجموع ۳۲ ایالت آمریکا تحت تاثیر این طوفان‌ها قرار گرفته‌اند.

بارندگی‌های اخیر آمریکا هم‌چنین به فرو نشاندن آتش‌سوزی‌های شهرستان "سانتا باربارا"ی کالیفرنیا نیز کمک کرده است اما هشدارهای تخلیه‌ای برای هزاران تن از ساکنان این حومه با توجه به امکان رانش زمین در منطقه صادر شده است.

بنا بر گزارش روزنامه دیلی‌میل، انتظار می‌رود موج دوم بارندگی‌ها و طوفان‌ها در روز عید شکرگزاری ایالات متحده را درنوردد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان