کد مطلب: 5478
  تاریخ انتشار:  1398/08/21 - 13:06


تاثیر طرح مقولات محیط زیستی در آثار نمایشی بر کودکان و نوجوانان

مخاطبان کودک و نوجوان با عنایت به ویژگی‌های فردی و سِنّی‌شان، تاثیرپذیری فراوان‌تری نسبت به محتواهای رسانه‌ای و نمایشی دارند.
download عیسی کلانتری

رییس سازمان حفاظت محیط زیست در پیامی به جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان آورده است: مخاطبان کودک و نوجوان با عنایت به ویژگی‌های فردی و سِنّی‌شان، تاثیرپذیری فراوان‌تری نسبت به محتواهای رسانه‌ای و نمایشی دارند و طرح مقولات محیط زیستی در آثار و نمایش‌های مختص کودکان و نوجوانان می‌تواند نسلی محیط زیستی و سبز را برای آینده ایران اسلامی تربیت کند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، در پیام عیسی کلانتری به  بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در استان همدان آمده است: هنر، زبان گویای انسان‌ها برای تبیین و انتقال وقایع، ابلاغ آلام و آرزوهای بشری است. هنر تئاتر و نمایش نیز با توجه به حضور و هم‌نفسی هنرمند و مخاطبان از پیچیده‌ترین و در عین حال اثرگذارترین فرم‌های هنری محسوب می‌شود. از این منظر، بیان دغدغه‌های فکری، فرهنگی و اجتماعی مخاطبان در بستر نمایش می‌تواند به اصلاح فرهنگ نسل کنونی و آموزش نسل‌های آینده منجر شود.

در ادامه این پیام رییس سازمان حفاظت محیط زیست عنوان کرده است: توجه به مقوله مهم محیط زیست، که خداوند متعال در قالب آب، هوا، خاک و تنوع زیستی و جانوری در اختیار ما انسان‌ها قرار داده است، در حوزه‌های هنری و نمایشی می‌تواند مخاطبانی دغدغه‌مند و حساس به محیط زیست را به ارمغان آورد. طبعا مخاطبان کودک و نوجوان با عنایت به ویژگی‌های فردی و سِنّی‌شان، تاثیر پذیری فراوان تری نسبت به محتواهای رسانه ای و نمایشی دارند و طرح مقولات محیط زیستی در آثار و نمایش‌های مختص کودکان و نوجوانان می‌تواند نسلی محیط زیستی و سبز را برای آینده ایران اسلامی تربیت کند.

در پایان این پیام کلانتری آورده است: اینجانب ضمن تاکید بر نقش محوری آموزش و فرهنگسازی زیست محیطی، امید دارم که جشنواره تئاتر کودک و نوجوان، در این دوره و دوره‌های آتی به مقوله محیط زیست عنایتی ویژه مبذول دارد و هنرمندان این عرصه با درک حساسیت چنین موضوعی، آثاری فاخر و ماندگار در این حوزه بیافرینند چراکه امروزه حق بقاء (داشتن محیط زیست سالم) مهمترین مولفه حقوقی انسان‌هاست.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری