کد مطلب: 5440
  تاریخ انتشار:  1398/08/16 - 15:19


تجهیز محیط‌بانان به امکانات نوین شتاب می‌گیرد

محیط‌بانی کاری سخت، طاقت فرسا و ویترین محیط زیست کشور است که اجرای کامل تاکیدات و ضوابط نیازمند توجه بیش از پیش آنان به امکانات مدرن و روزآمد است.
download محیط‌بانان

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست کشور با اشاره به نقش تقویت تجهیزات محیط‌بانان در حفاظت مطلوب‌تر از حیات وحش گفت که برخورداری محیط‌بانان از امکانات نوین و روزآمد شتاب می‌گیرد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، جمشید محبت خانی امروز پنجشنبه در آیین تودیع و معارفه فرمانده یگان محیط زیست گلستان در گرگان اظهار داشت: تامین البسه مجهز به دوربین به همراه جی پی اس و دوربین مادون قرمز دید در شب و بی‌سیم‌هایی با برد تقویت شده برای ارتباط و همپوشانی محیط بانان در کشور از برنامه های در حال اجرای محیط زیست است.

وی خاطرنشان کرد : محیط‌بانی کاری سخت، طاقت فرسا و ویترین محیط زیست کشور است که اجرای کامل تاکیدات و ضوابط نیازمند توجه بیش از پیش آنان به امکانات مدرن و روزآمد است.

محبت خانی ادامه داد: باید بهترین امکانات مانند ماشین، آموزش، تجهیزات، امکانات و وسایل رفاهی را برای محیط بانان فراهم کنیم تا علاوه بر داشتن مجموعه ای قوی و مطمئن، طبیعت را از خطر تجاوز سوء استفاده گران نجات دهیم.

محبت خانی تعداد محیط‌بانان کشور را ۳ هزار و ۵۰۰ نفر اعلام کرد و افزود: محیط بانان به رغم تمام کاستی ها و کمبود، به صورت شبانه روز مشغول حفاظت از محیط زیست هستند و در صورت مشاهده تخلف بدون هیچ اغماضی با متخلفین برخورد قانونی می کنند.

وی افزود: تعداد محیط بانان کشور کفاف مناطق تحت پوشش سازمان را نمی دهد که برای حل این مشکل نیازمند مشارکت جدی تر مردم و علاقه مندان به میحط زیست هستیم.

محبت خانی گفت : سازمان حفاظت محیط زیست برای اشاعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست و حفظ منابع کشور دست نیاز به سوی مردم دراز می‌کند و برای تحقق این امر باید موضوع حفاظت از محیط زیست اجتماعی و همگانی شود.

در پایان این مراسم مهدی رضایی بعنوان فرمانده جدید یگان حفاظت محیط زیست استان گلستان معرفی و از زحمات حسینعلی تازیکه قدردانی شد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط انسانی