کد مطلب: 5370
  تاریخ انتشار:  1398/08/08 - 17:41


بازگشت به روش سنتی جمع‌آوری زباله در شهر کوچک ایتالیا

آرتنا شهری تپه‌ای است و به همین خاطر استفاده از قاطرها برای جمع‌آوری زباله مطابق ویژگی‌های محیطی این منطقه است.

در بسیاری از نقاط جهان، صدای کامیون‌های جمع‌آوری زباله، آرامش محله‌های مسکونی را برهم می‌زند اما در شهر کوچک "آرتنا" در ۴۵ کیلومتری رم در منطقه "لاتزیو"ی ایتالیا صدای سم قاطرها نشانه فرا رسیدن زمان جمع‌آوری زباله است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)
به نقل از ایسنا، بازگشت به روش‌های سنتی جمع‌آوری زباله در آرتنای ایتالیا توانسته به مدیریت بهتر جمع‌آوری زباله‌ها منجر شود.

آرتنا شهری تپه‌ای است و به همین خاطر استفاده از قاطرها برای جمع‌آوری زباله مطابق ویژگی‌های محیطی این منطقه است. پیش از این نیز در این شهر همواره در دوره‌های مختلف برای جابه‌جایی و حتی آمد و شد افراد از قاطر استفاده می‌شد.

فرانس بوچی، ۲۷ ساله به عنوان صاحب این قاطرها وظیفه جمع‌آوری زباله را بی‌سر و صدای اضافی بر عهده دارد.

به گفته بوچی، او بار اضافی روی قاطرها سوار نمی‌کند چرا که نمی‌خواهد به آنها آسیبی وارد شود.

دست کم ۱۰۰۰ نفر از شهروندان ساکن آرتنا از سیستم جمع‌آوری زباله با قاطرها بهره‌مند می‌شوند. قاطرها در زندگی مردم ساکن در آرتنا اهمیت تاریخی دارند و در دوره‌های مختلف به منظور حمل و نقل از آنها استفاده می‌شد. مردم این منطقه نیز سیستم جدید جمع‌آوری زباله استقبال کرده و از اینکه باید خودشان دم در بیایند و با فرانس بوچی همکاری داشته باشند، خوشحال هستند.

به گزارش یورونیوز، کومونه‌ی آرتنا ۵۴ کیلومترمربع مساحت و بیش از ۱۴ هزار نفر جمعیت دارد. کومونه، یکی از تقسیمات کشوری اصلی رایج در ایتالیا است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان