کد مطلب: 5367
  تاریخ انتشار:  1398/08/08 - 13:43


هشدارِ گسترش آتش‌سوزی‌ها در جنوب کالیفرنیا

با پیش بینی وزش باد شدید در جنوب کالیفرنیا در خلال آتش‌سوزی جاری در غرب لس آنجلس، برای اولین بار در این منطقه یک "هشدار قرمز شدید" صادر شده است.
download آتش‌سوزی

با پیش بینی وزش باد شدید در جنوب کالیفرنیا در خلال آتش‌سوزی جاری در غرب لس آنجلس، برای اولین بار در این منطقه یک "هشدار قرمز شدید" صادر شده است.


به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی لس آنجلس این هشدار را برای سه ناحیه لس آنجلس، ونچورا و سن برناردینو صادر کرده است.

انتظار می‌رود سرعت بادهای موسوم به "سانتا آنا" گاه به ۱۲۸ کیلومتر در ساعت برسد و بیم آن می رود با شدت گرفتن باد، آتش سوزی طبیعی غرب لس آنجلس که از صبح دوشنبه شروع شده گسترش پیدا کند.

این آتش‌سوزی که در کنار موزه "گتی" شروع شد تاکنون منطقه وسیعی را سوزانده، هشت خانه را ویران کرده و به پنج خانه دیگر خسارت وارد کرده است.

به گفته مقام ها حدود ۱۱۰۰ مامور آتش نشانی برای اطفای این آتش سوزی می کوشند و حدود ۱۰ هزار بنا در معرض خطر است. موزه گتی که حاوی مجموعه بزرگی از آثار هنری است هم در معرض خطر است.

در یک هفته اخیر شماری از آتش سوزی های طبیعی در اطراف ایالت کالیفرنیا شروع شده و مناطق وسیعی را در شمال کالیفرنیا سوزانده است.

به گزارش بی‌بی‌سی، همزمان با قطع برق به عنوان گامی احتیاطی برای جلوگیری از افتادن کابل‌ها و ایجاد آتش سوزی، هزاران نفر در این ایالت در خاموشی به سر می برند. تاکنون حدود ۱۵ درصد این آتش سوزی مهار شده است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان