کد مطلب: 5306
  تاریخ انتشار:  1398/08/03 - 13:26


پرندگان مهاجر، قربانی بیکاری جوانان خوزستانی!

محیط زیست استان به عنوان متولی باید از حالت بی توجهی و انجماد خارج شده و با ورودی جدی برای جلوگیری از کشتار و قتل عام پرندگان مهاجر گام بردارد.

عضو مجمع نمایندگان خوزستان با بیان اینکه بازارهای اغلب شهرستان‌های استان به ویژه شهرهای مرزی مملو از پرندگان مهاجر شکار شده است، گفت: محیط زیست تلاش‌هایی برای مقابله با نسل‌کشی پرندگان مهاجر داشته اما این تلاش‌ها کافی نبوده و نیاز است افزایش یابد.
جواد کاظم نسب الباجی در گفت و گو با سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) ،از کشتار و خرید و فروش پرندگان مهاجر در بازارهای خوزستان انتقاد کرد و گفت: محیط زیست استان به عنوان متولی باید از حالت بی توجهی و انجماد خارج شده و با ورودی جدی برای جلوگیری از کشتار و قتل عام پرندگان مهاجر گام بردارد.
نبود اراده قوی در مسئولان به کشتار پرندگان مهاجر دامن زده است
عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان با تاکید بر اینکه نبود اراده قوی و عزم جدی در مسئولان ذی ربط به کشتار پرندگان مهاجر دامن زده است، افزود: شکارچیان و افراد سودجو با انواع روش‌ها نسبت به شکار و کشتار پرندگان اقدام می‌کنند البته مسئولان محیط زیست تلاش‌هایی برای مقابله با نسل‌کشی پرندگان مهاجر داشته‌اند اما این تلاش‌ها کافی نبوده و نیاز است افزایش یابد.
وی با هشدار نسبت به اینکه نسل برخی پرندگان مهاجر به دلیل صید بی رویه در معرض انقراض قرار دارد، گفت: بازارهای اغلب شهرستان‌های خوزستان به ویژه شهرهای مرزی مملو از پرندگان مهاجر شکار شده است و به طور قطع اگر با این وضعیت پیش برویم در آینده ای نزدیک نسل اغلب پرندگان مهاجر منقرض می شود.
کاظم‌نسب یادآور شد: از رئیس سازمان محیط زیست می‌خواهم به مسئولان استانی دستور دهند نظارت‌ها را افزایش دهند و چنانچه از اعتبار و نیروی انسانی کافی برای مدیریت این معضل برخوردار نیستند، نسبت به افزایش تعداد نیروی انسانی و اعتبارات محیط زیست استان اقدام کند تا نسل‌کشی پرندگان کاهش یابد.
نماینده مردم اهواز در مجلس یادآور شد: نیاز است سازمان تعزیرات و بازرسی همکاری لازم را با محیط زیست استان داشته و از این فاجعه بزرگ زیست محیطی جلوگیری کنند.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، افزود: سازمان محیط زیست اگر مشکلی در رابطه با مقابله با شکارچیان غیرمجاز و جلوگیری از قتل عام پرندگان مهاجر دارد آنها را به نمایندگان استان منتقل کند.
وی یادآور شد: در گذشته مردم ساکن در اطراف تالاب‌ها از پرندگان ارتزاق می‌کردند اما در حال حاضر عده‌ای سودجو پرندگان را قتل عام و خرید و فروش و از این طریق درآمدزایی می‌کنند.
نقش موثر بیکاری و مشکلات اقتصادی در نسل‌کشی پرندگان مهاجر
این نماینده مردم در مجلس دهم بیکاری جوانان خوزستان را در کشتار پرندگان مهاجر موثر دانست و گفت: بیکاری در استان بیداد می‌کند و علیرغم وجود تاسیسات نفتی در اطراف هورالعظیم و سایر مناطق استان، جوانان با بیکاری دست و پنجه نرم می‌کنند و مجبور هستند برای تامین معیشت و درآمدزایی به این سمت و سو روی بیاورند.
انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار حیات وحش و آبزیان