کد مطلب: 5056
  تاریخ انتشار:  1398/07/04 - 14:21


دایملر آلمان ۱ میلیارد دلار به دلیل نقض قوانین آلایندگی جریمه شد

دادستانی آلمان روز سه شنبه اعلام کرد خودروسازی دایملر یک جریمه ۹۵۷ میلیون دلاری برای شکستن قوانین آلایندگی دیزل می پردازد.
download خودروسازی دایملر

دادستانی آلمان روز سه شنبه اعلام کرد خودروسازی دایملر یک جریمه ۹۵۷ میلیون دلاری برای شکستن قوانین آلایندگی دیزل می پردازد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)
، دادستانی آلمان روز سه شنبه اعلام کرد خودروسازی دایملر یک جریمه 957 میلیون دلاری برای شکستن قوانین آلایندگی دیزل می پردازد.

این شرکت آلمانی سازنده مرسدس بنز اعلام کرد درخواست تجدید نظر در مورد این جریمه را نمیدهد و پیش بینی درآمد آن تغییری نکرده است.

این جریمه برخی از شک و تردید های قانونی در مورد این شرکت مستقر در اشتوتگارت آلمان را از بین برد.

دادستان ها و قانونگذاران سراسر جهان از زمان اعلام رسوایی فولکس واگن در 2015 برای تقلب در تست آلایندگی دیزل امریکا، همه خودروسازان را مورد بررسی قرار دادند که باعث شد نقض قوانین برخی از آنها آشکار شود.

دادستانی آلمان در روز سه شنبه به طور جداگانه اشاره کرد که مدیران ارشد فولکس واگن متهم شده‌اند اطلاعات رسوایی این شرکت را با تاخیر به سرمایه‌گذاران رسانده اند.

دادستانی اشتوتگارت گفت جریمه دایملر هیچ تاثیری بر جریان دادرسی این شرکت به اتهام سوء استفاده برخی افراد از نرم افزار موتور استفاده شده در تعدادی از خودروهای دیزل دایملر ندارد.

دفتر دادستانی اعلام کرد دایملر از آغاز 2008 برخی وظایف نظارت خود را به خوبی انجام نداده است بنابراین خودروهای دیزل خاصی علی رغم بالاتر بودن آلایندگی شان از حد مجاز، مجوز دریافت کرده اند.

سهام شرکت دایملر امروز 0.7 درصد سقوط کرد.

در فوریه 2016 ، آژانس حفاظت محیط زیست آمریکا از مرسدس بنز خواست در مورد سطح آلایندگی برخی خودروهای دیزل خود توضیح بدهد.

در ماه ژوئن سال جاری میلادی، دایملر دورنمای درآمد خود را در 2019 با توجه به مسائل مربوط به خودروهای دیزل صدها میلیون یورو کاهش داد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط انسانی