کد مطلب: 5026
  تاریخ انتشار:  1398/07/01 - 15:49


ناامیدی آتش‌نشانان با تشدید آتش‌سوزی‌های طبیعی در بولیوی

گرما و دود ناشی از این آتش‌سوزی‌ها به حدی شدید است که آتش‌نشانان قادر به کار کردن بیش از چند دقیقه در خط مقدم حریق نیستند.
download آتش‌سوزی‌

با ادامه عملیات اطفای حریق‌های طبیعی در بولیوی و دو برابر شدن وسعت این آتش‌سوزی‌ها، آتش‌نشانانِ داوطلب این کشور امید خود را نسبت به موفقیت‌آمیز بودن این عملیات از دست داده و از خطوط مقدم برخی از این آتش‌سوزی‌ها عقب نشینی کرده‌اند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، آتش‌سوزی‌های سال جاری، بدترین آتش‌سوزی‌های حداقل دو دهه اخیر در بولیوی هستند و وسعت زمین‌های سوخته در سراسر این کشور تقریباً در کمتر از سه هفته دو برابر شده و باعث نابودی جنگل‌های متنوع زیستی، مزارع و دامداری‌هایی شده که هزاران نفر را حمایت می‌کرده است.

در شهر "کنسپسیون" با وجود نزدیک به دو ماه مقابله با آتش‌سوزی بدون توقف، آتش‌سوزی‌های فرونشانده شده در جنگل‌های خشک اطراف شهر دوباره مشتعل شده و آتش‌سوزی‌های فعال نیز هم‌چنان در حال گسترش به سمت پارک ملی "نوئل کمف مرکادو"، دروازه‌ای به سمت جنگل‌های بکر بارانی آمازون هستند.

بالگردهای آتش‌نشان نیز به منطقه اعزام شده و در عملیات اطفای حریق شهر "کنسپسیون" شرکت دارند. رئیس جمهوری بولیوی هم‌چنین دستور داده یک هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ نیز به این عملیات اضافه شود.

گرما و دود ناشی از این آتش‌سوزی‌ها به حدی شدید است که آتش‌نشانان قادر به کار کردن بیش از چند دقیقه در خط مقدم حریق نیستند.

آتش نشانان محلی و نیروهای داوطلب اعلام کرده‌اند که تجهیزات آن‌ها بسیار کم بوده و فاقد ماشین آلات سنگین برای پاکسازی بقایا و مخروبه‌ها و جلوگیری از پیشرفت این آتش‌سوزی‌ها هستند.

حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ آتش‌نشان داوطلب از عملیات خارج شده و استان درگیر آتش‌سوزی در عملیات‌ اطفای حریق بیشتر متکی به واحدهای خارجی اعزامی از آرژانتین و فرانسه و سربازان بولیویایی است که برای کمک به آن‌ها اعزام شده‌اند.

با توجه به شرایط سخت عملیات و محیط پر از دود و مناظر مملو از لاشه‌های حیوانات و درختان سوخته در آتش‌سوزی، بسیاری از داوطلبان به سرعت دچار تضعیف روحیه شده و انصراف می‌دهند. به همین دلیل در حال حاضر تنها ۳۰ آتش‌نشان داوطلب باقی مانده است. هم‌چنین تاکنون چهار آتش‌نشان در این عملیات جان باخته‌اند. علت مرگ  یک نفر از آن‌ها به دلیل سکته قلبی و سه نفر دیگر به دلیل غرق‌شدگی در یک دریاچه بوده است.

بنا بر گزارش رویترز، به گفته یک گروه زیست محیطی بولیویایی‌ آتش‌سوزی‌های طبیعی در بولیوی امسال تا ۱۵ سپتامبر بیش از ۴.۱ میلیون هکتار از زمین‌های این سرزمین را سوزانده است و تاکنون هیچ نشانه‌ای مبنی بر کاهش این آتش‌سوزی‌ها مشاهده نشده است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان