کد مطلب: 4788
  تاریخ انتشار:  1398/06/09 - 15:19


جاذبه‌های گردشگری جهان

ماجراجویی در سومین پارک پربازدید جهان

این مجموعه از سرزمین «دیزنی‌لند» کالیفرنیا و « Magic Kingdom» در اورلاندو الگوبرداری کرده و برای مخاطبان خود هفت سرزمین موضوعی به وجود آورده است که هرکدام از آن‌ها دارای تزئینات جداگانه‌ای هستند.
download دیزنی‌لند

امروزه شهربازی‌ها در کنار دیگر جاذبه‌های گردشگری کشورها خود به یکی از جاذبه‌های گردشگری تبدیل شده‌اند که هرساله تعداد زیادی مسافر و گردشگر را برای بازدید به مقصد مورد نظر جذب می‌کنند؛ «دیزنی‌لند توکیو» نیز یکی از این موارد است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، پارک موضوعی «دیزنی‌لند توکیو» اولین پارک موضوعی دیزنی است که خارج از آمریکا در سال 1983 تاسیس و در سال 2001 بازگشایی شد.

این پارک با مساحتی نزدیک به 465 هزار متر مربع در منطقه اورایاسو(Urayasu) توکیو واقع شده است و پس از پارک‌های « Magic Kingdom » در اورلاندو و «دیزنی‌لند» کالیفرنیا به عنوان سومین پارک پربازدید جهان شناخته می‌شود.

این مجموعه از سرزمین «دیزنی‌لند» کالیفرنیا و « Magic Kingdom» در اورلاندو الگوبرداری کرده و برای مخاطبان خود هفت سرزمین موضوعی به وجود آورده است که هرکدام از آن‌ها دارای تزئینات جداگانه‌ای هستند.

از نمادهای این پارک موضوعی و تفریحی می‌توان به کارناوال عروسک‌ها، شخصیت‌های والت‌ دیزنی و قصر سیندرلا اشاره کرد که همیشه با نور و موسیقی همراه است و طرفداران زیادی ساعاتی را برای بازدید از این مجموعه اختصاص می‌دهند.

هفت قسمت پارک «دیزنی‌لند توکیو» شامل (World Bazaar) ، (Adventure land)، (Western land)، (Fantasyland)، (Toon town)، (Tomorrow land) و (Critter Country) می‌شود که مشابه با مکان‌های دیزنی‌لند آمریکا است.

ورودی پارک قسمت بازار جهانی (World Bazaar) واقع شده که مرکز خرید سرپوشیده‌ای است که در اطراف آن فروشگاه‌ها و رستوارن‌های مختلفی قرار دارد. معماری این بازار به سبک شهرهای آمریکایی اوایل قرن بیست میلادی و مهم‌ترین بخش خرید پارک است.

موضوعات مربوط به فضا و تکنولوژی‌های آینده در بخش سرزمین فردا( Tomorrowland) این پارک به نمایش گذاشته شده است که می‌توان جاذبه‌هایی مانند «کوهستان فضایی» و «گردش در ستارگان» را در آن تجربه کرد.

یکی دیگر از بخش‌های این پارک مربوط به دنیای کارتون‌ها است به نام شهر کارتونی (Toon town) که دنیای میکی ‌موس در مقیاسی کوچک‌تر به نمایش گذاشته شده و شخصیت‌های قصه دیزنی در آن زندگی، کار و بازی می‌کنند؛ مخاطب این بخش کودکان با سن‌هایی پایین هستند.

مرکز پارک نیز میزبان بخش سرزمین فانتزی (Fantacy land) است که بر اساس فیلم‌های انیمیشنی کلاسیک دیزنی ساخته شده است که قصر سیندرلا در ورودی آن قرار دارد و شخصیت‌های پیترپن، داستان سفید برفی، دامبو و پو در جستجو عسل در آن به نمایش گذاشته شده است.

کشور حیوانات (Critter Country) بخشی است که خانه داداش خرگوشه، داداش روباهه، داداش خرسه و شخصیت‌های فیلم «ترانه جنوب» به نمایش درآمده‌اند، هم‌چنین می‌توان تفریحاتی از جمله «کنده ‌سواری در کوهستان اسپلش» و تورهای قایق‌رانی در «روزدخانه‌های آمریکا» را تجربه کرد.

این پارک بخشی به نام سرزمین ماجراجویی (Adventure land) را به افرادی که حس ماجراجویی هنوز در آن‌ها زنده‌است اختصاص داده است که شامل جاذبه‌هایی می‌شود که روح ماجراجویی را افراد زنده می‌کند و می‌توان با بازدید از این بخش به «خانه‌های جنگلی خانواده سوئیس»، «خانه درختی تارزان» سر زد و با «دزدان دریایی کارائیب» همراه شد.

آخرین قسمت از قسمت‌های این پارک موضوعی مربوط می‌شود به سرزمین غربی (Western land) که از سرزمین‌های وسترن در امتداد رودخانه‌های آمریکا الگوبرداری شده است؛ این بخش خانه ترن هوایی «کوهستان بزرگ رعد» است و جزیره‌ «تام سایر» در مرکز آن قرار گرفته است.

والت دیزنی، پارک موضوعی «دیزنی‌لند توکیو» را سرزمین تخیل، امید و رویا خوانده است که داستان‌های جن و پری در آن به واقعیت می‌پیوندد و آن را متعلق به تمام کسانی می‌داند که قلبی جوان دارند.

منبع:

www.japan-guide.com

www.klook.com


انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار سایر رسانه ها