کد مطلب: 4786
  تاریخ انتشار:  1398/06/09 - 13:32


رهاسازی بخشی از حق آبه به تالاب هامون

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از رها سازی بخشی از حق آبه زیست محیطی تالاب هامون از محل ذخیره آب چاه نیمه یک شهرستان زهک خبر داد.
download تالاب هامون

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از رها سازی بخشی از حق آبه زیست محیطی تالاب هامون از محل ذخیره آب چاه نیمه یک شهرستان زهک خبر داد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)
به نقل از اداره‌کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، وحید پورمردان گفت: به منظور تثبیت خاک بخشی از کانون های گرد و غبار تالاب هامون و احیای پوشش گیاهی این نواحی و همچنین ایجاد موج در چاه نیمه یک (موضوع تغییر طعم آب) بخشی از حق آبه زیست محیطی تالاب هامون رها سازی شد.

پورمردان افزود: هرچند که به نظر می رسد میزان حق آبه در نظر گرفته شده برای تالاب هامون نسبت به کانونهای گرد و غبار که طی چندین سال خشکسالی و فشار بر تالاب ایجاد شده بسیار کم است اما امسال هدف اول ما از رها سازی حق آبه، رساندن آب به کانون های گرد و غبار و احیای پوشش گیاهی این مناطق است و امیداوریم که با احیای پوشش گیاهی کانون های گرد و غبار از غلظت طوفان‌ها در منطقه سیستان کاسته شود و مردم این خطه از استان، از نعمت هوای پاک بهره مند شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان اظهار کرد: طی برنامه ریزهای انجام شده و هماهنگی با امور آب منطقه سیستان مابقی این حق آبه صرفاً با هدف کنترل کانون‌های گرد و غبار رهاسازی خواهد شد.


انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط دریایی