کد مطلب: 4541
  تاریخ انتشار:  1398/03/18 - 17:03


به مناسبت "روز جهانی اقیانوس‌ها" مطرح شد

تاکید سازمان ملل بر نقش برابری جنسیتی در حفظِ اقیانوس‌ها

همزمان با "روز جهانی اقیانوس‌ها"، انگلیس نیز به کمپین جهانی مقابله با آلودگی پلاستیکی ملحق شد.
download اقیانوس‌ها

همزمان با "روز جهانی اقیانوس‌ها"، انگلیس نیز به کمپین جهانی مقابله با آلودگی پلاستیکی ملحق شد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)،
هشتم ژوئن (۱۸ خرداد) که روز جهانی اقیانوس‌ها نامگذاری شده فرصت خوبی است تا آگاهی عمومی در مورد حفاظت از این منابع آبیِ ارزشمند ارتقاء پیدا کند. اقیانوس‌های جهان منابع بسیاری از جمله اکسیژن، تنظیم اقلیم، مواد غذایی، دارو و موارد دیگر را در اختیار زمین قرار می‌دهند.

با این وجود مشاهده می‌شود اقیانوس‌ها و حیات دریایی از قبیل مرجان‌ها و شیلات به دلیل چالش‌های متعددی که با آن‌ها روبرو هستند در معرض تهدید قرار دارند.

سازمان ملل شعار امسال روز جهانی اقیانوس‌ها را "جنسیت و اقیانوس‌ها" انتخاب کرده‌است تا تاکیدی بر اهمیت برابری جنسیتی در اثربخشی حفاظت از اقیانوس‌ها، دریاها و حیات دریایی جهان باشد.

از سال ۲۰۰۲ میلادی اقدامات و تلاش‌های پیوسته‌ای به منظور تقویت فعالیت‌های روز جهانی اقیانوس‌ها صورت گرفته و این روز فرصت ویژه‌ای برای بررسی اقدامات حفاظتی از این منابع آبی است.

به گزارش اسکای نیوز، اوائل سال جاری «ریچ هورنر» غواصی که در بالی زندگی می‌کند با بیان اینکه در سطح و عمق اقیانوس‌ها انواعی از لوازم خانگی از جمله سبد، بطری‌های آب و کیسه‌های پلاستیکی وجود دارند در رابطه با تاثیرات پسماندهای پلاستیکی بر حیات دریایی اظهار کرد: این تاثیر منفی وحشتناک است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط دریایی