کد مطلب: 3425
  تاریخ انتشار:  1397/11/27 - 19:31


افزایش 810 میلیون مترمکعبی حجم دریاچه ارومیه

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی از آغاز رهاسازی آب سد ساروق تکاب به سمت دریاچه ارومیه خبر داد.
download دریاچه ارومیه

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی از آغاز رهاسازی آب سد ساروق تکاب به سمت دریاچه ارومیه خبر داد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران(IENA)، کیومرث دانشجو با اشاره به آغاز رهاسازی آب از سد ساروق تصریح کرد: رهاسازی از سد مذکور از امروز شنبه ۲۷ بهمن ماه سال جاری به سمت دریاچه ارومیه آغاز شده است.

وی ادامه داد: این رها سازی به میزان ۲۵ میلیون مترمکعب با حداکثر دبی خواهد بود.

دانشجو یادآور شد: جهت پیشگیری از بروز حوادث احتمالی به واسطه رها سازی و تشدید جریان آب در مسیر رودخانه از عموم مردم و ساکنان محلی در خواست می‌شود در طول زمان رهاسازی از نزدیک شدن به حریم و بستر رودخانه خودداری و موارد ایمنی را رعایت کنند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی با اشاره به رهاسازی‌های قبلی از سدهای استان (شهرچای، بوکان، مهاباد، زولا و دریک) به سمت دریاچه ارومیه یادآور شد: مرحله دوم رهاسازی از سد مهاباد در تاریخ ۲۰ بهمن با حجم ۳۰ میلیون مترمکعب با دبی ۲۰ مترمکعب بر ثانیه انجام شده که با رهاسازی اخیر از سد ساروق تراز دریاچه بیشتر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تراز فعلی دریاچه ارومیه ۱۲۷۰.۷۷ است افزود: وسعت فعلی دریاچه ارومیه ۲۳۱۱ کیلومتر مربع گزارش شده است.

دانشجو، حجم فعلی آب دریاچه ارومیه را ۲ میلیارد و ۶۰ میلیون مترمکعب عنوان کرد و افزود: حجم آب دریاچه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۸۱۰ میلیون مترمکعب افزایش داشته است.
انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار منابع طبیعی و آب