کد مطلب: 3424
  تاریخ انتشار:  1397/11/26 - 15:57


کشف محموله ۴۰ کیلویی شاخ کرگدن در فرودگاه هنگ کنگ

ماموران گمرک هنگ کنگ محموله ۴۰ کیلوگرمی شاخ کرگدن‌ به ارزش یک میلیون دلار را که از مقصد آفریقای جنوبی به ویتنام برده می‌شد، توقیف کردند.
download شاخ کرگدن‌

در تازه‌ترین اقدامات برای جلوگیری از تجارت غیرقانونی گونه‌های در معرض خطر از مسیر چین، ماموران گمرک هنگ کنگ محموله ۴۰ کیلوگرمی شاخ کرگدن‌ به ارزش یک میلیون دلار را که از مقصد آفریقای جنوبی به ویتنام برده می‌شد، توقیف کردند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران(IENA)، این توقیف در فرودگاه بین‌المللی هنگ کنگ کمتر از یک ماه بعد از کشف عملیات بزرگ قاچاق از آفریقا شامل محموله فلس‌های مورچه‌خوار پولک‌دار (پانگولین) و ۱۰۰۰ عاج فیل صورت گرفته است.

شاخ‌های این کرگدن‌ها در دو جعبه کشف و ضبط شده و دو مرد مسافر از "ژوهانسبورگ" در این رابطه بازداشت شده‌اند.

هنگ کنگ یکی از نقاط عبوری اصلی قاچاق و تجارت غیرقانونی حیات وحش از جمله باله‌های کوسه و شاخ کرگدن در دنیا به شمار می‌رود که اغلب برای اهداف طب سنتی چینی به چین و دیگر مناطق آسیا قاچاق می‌شود.

بنا بر گزارش شبکه خبری الجزیره، تمام گونه‌های کرگدن در شاخص "شماره یک" کنوانسیون بین‌المللی تجارت گونه‌های در معرض خطر قرار گرفته‌اند که تجارت آن‌ها را ممنوع می‌سازد. طبق آمارهای منتشرشده در حال حاضر کمتر از ۲۹ هزار رأس کرگدن زنده در حیات وحش و در اسارت وجود دارد.

انتهای پیام

برچسب ها: 
به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان