کد مطلب: 3409
  تاریخ انتشار:  1397/11/15 - 17:11


همه دستگاه‌ها برای مدیریت تالاب‌ها همکاری کنند

تالاب‌ها اکوسیستم‌های حساسی هستند و برای مدیریت تالاب‌ها نیازمند مشارکت همه دستگاه‌ها هستیم.
download تالاب‌ها

مدیرکل اکو سیستم‌های تالابی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه برای مدیریت تالاب‌ها حرکت رو به جلویی شروع کرده‌ایم، گفت: تالاب‌ها اکوسیستم‌های حساسی هستند و برای مدیریت تالاب‌ها نیازمند مشارکت همه دستگاه‌ها هستیم.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، مسعود باقرزاده کریمی در یک برنامه رادیویی به مناسبت روز جهانی تالاب‌ها گفت: تالاب‌ها دارای سیستم‌های حساسی هستند. اغلب تالاب‌ها در پایین دست حوزه قرار گرفته‌اند و هر اتفاقی که در بالا دست بیفتد روی تالاب اثر می‌گذارد.

مدیرکل اکو سیستم‌های تالابی سازمان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه برای مدیریت تالاب‌ها نیازمند هماهنگی و همکاری هستیم، تصریح کرد: خوشبختانه برای مدیریت تالاب‌ها حرکت رو به جلویی را شروع کرده‌ایم اما این اصلاً کافی نیست و لازم است که در زمینه‌های قوانین و مقررات، اصلاح چارچوب‌ها و ساختارهای دستگاه‌های اجرایی و مشارکت مردمی، قدم‌های بیشتری برداریم.

در ادامه برنامه محمدحسین بازگیر - رییس اداره محیط زیست شهر تهران- ضمن اشاره به اینکه تالاب‌ها یکی از اکوسیستم‌های ارزشمند موجود در کشور هستند، گفت: تالاب‌ها خدمات زیادی برای کشورها دارند و علاوه بر خدمات اکولوژیک در تولید بیومس، ایجاد لطافت در هوای منطقه، تعدیل دما، تامین منابع آب‌های زیرزمینی، تغذیه آب خوان‌ها نقش به‌سزایی دارند.

وی افزود: علاوه بر این، تالاب‌ها در خدمات گردشگری و رونق سرزمینی یک منطقه بسیار موثر هستند و به رونق اقتصادی مناطق از نظر کشاورزی کمک می‌کنند. به همین دلیل ارزش تالاب‌ها از اراضی کشاورزی بیشتر است.

انتهای پیام

برچسب ها: 
به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار منابع طبیعی و آب