کد مطلب: 3407
  تاریخ انتشار:  1397/11/14 - 14:59


مرگ گونه‌ای ماهی و نگرانی ژاپنی‌ها از وقوع زلزله‌ای مهیب

پیدا شدن لاشه ماهی‌های غول پیکر در سواحل ژاپن، نگرانی‌ها در مورد احتمال وقوع زمین‌لرزه یا سونامی را به دنبال داشته‌ است.

پیدا شدن لاشه ماهی‌های غول پیکر در سواحل ژاپن، نگرانی‌ها در مورد احتمال وقوع زمین‌لرزه یا سونامی را به دنبال داشته‌ است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)،
طی هفته گذشته لاشه سه "پارو ماهی" (Oarfish) در سواحل ژاپن پیدا شده یا در تورهای ماهیگیری به دام افتاده‌اند که مجموع تعداد آن‌ها در فصل جاری به عدد هفت رسیده است.

برخی بر این باورند مشاهده این موجودات که طول آن‌ها می‌تواند به بزرگی ۱۱ متر باشد، نشانه‌ای از وقوع یک فاجعه است و این اتفاق مردم را نسبت به احتمال وقوع سونامی یا زمین‌لرزه نگران کرده است.

در افسانه‌های مطرح در ژاپن آمده است که این موجودات مدتی پیش از وقوع سونامی و زمین لرزه در زیر آب، خود را به ساحل می‌رسانند. در سال ۲۰۱۰ میلادی و چند ماه پیش از زمین لرزه مارس ۲۰۱۱ که موجب وقوع سونامی مهیبی در ژاپن و کشته شدن حدود ۱۹ هزار نفر شد، تعداد ۱۰ لاشه ماهی غول پیکر در سواحل این کشور پیدا شده بود.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، با این حال کارشناسان بر این باورند که شواهد علمی مبنی بر اینکه "پارو ماهی‌"ها می‌توانند وقوع زمین‌لرزه‌های مهیب را پیش‌بینی کنند، وجود ندارد.

انتهای پیام

برچسب ها: 
به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان