کد مطلب: 3372
  تاریخ انتشار:  1397/10/23 - 10:43


دردسر "هیولای چرب" در سیستم فاضلاب انگلیس

سیستم فاضلاب انگلیس مورد حمله هیولاهای چرب قرار گرفته است.

سیستم فاضلاب انگلیس مورد حمله هیولاهای چرب قرار گرفته است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)،
مقامات محلی انگلیس اعلام کرده‌اند که یک توده چربی به اندازه «برج پیزا» در سیستم فاضلاب شهر «سیدموث» پیدا شده است. این توده چربی سخت شده و بوی تعفن از آن به مشام می رسید.

گزارش‌ها حاکیست این هیولای چرب به درازای ده‌ها متر بوده و برای از بین بردن آن حداقل دو ماه وقت لازم است.

مدیر شرکت پاکسازی آب «سائوت وست واتر» در این خصوص گفت: زیر سیدموث، یک هیولای واقعی چرب خانه کرده است که به ارزیابی ما درازای آن ۶۴ متر یعنی حدودا به ابعاد شش دستگاه اتوبوس دو طبقه است.

این به اصطلاح «کوه یخ چرب»، بلای بریتانیای معاصر است. این توده های چربی از سال ۲۰۱۰ در سیستم فاضلاب این کشور پدیدار شده‌اند.

مهمترین ماده‌ای که باعث شکل‌گیری این هیولاها می‌شود، چربی خوراکی است که انگلیسی‌ها در لوله‌های فاضلاب می‌ریزند. افزون بر آن، دستمال‌های مرطوب در سال‌های اخیر در انگلیس بسیار محبوب شده‌اند که آن‌ها نیز در توالت‌ها انداخته می‌شوند که بعدا به اسکلت اصلی این هیولا مبدل شده و بعد «کوه یخ چرب» دور آن شکل می‌گیرد.

به گزارش اسپوتنیک، در سیستم فاضلاب لندن نیز یک هیولای چرب به درازای ۲۵۰ متر و وزن ۱۴۰ تن یافت شد که رکورد برجا گذاشت. روزانه برای پاک نگه داشتن سیستم فاضلاب ۸۰ میلیون پوند هزینه می‌شود و هر بار مقامات از ساکنان شهر می خواهند دستمال‌های بهداشتی را در توالت و فاضلاب نیاندازند اما اهالی انگلیس عجله‌ای برای ترک این عادت از خود نشان نمی‌دهند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان