کد مطلب: 3269
  تاریخ انتشار:  1397/08/12 - 20:57


آغاز ساخت یکی از بزرگترین زیستگاه‌های حیات وحش کشور

شهردار بافق از ساخت یکی از بزرگترین زیستگاه‌های حیات وحش کشور به مساحت 110 هکتار در مجموعه تفرجگاه آبشار این شهر خبر داد.

شهردار بافق از ساخت یکی از بزرگترین زیستگاه‌های حیات وحش کشور به مساحت 110 هکتار در مجموعه تفرجگاه آبشار این شهر خبر داد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، سید علی نوروززاده با اشاره به عملیات اجرایی طرح یاد شده، اظهار کرد: این عملیات که با فنس‌کشی محدوده مورد نظر در سال گذشته انجام شده بود، با طراحی مسیرهای عبور و شروع جداسازی مناطق تفکیک شده برای هرگونه از حیوانات در دست اقدام است.

وی افزود: این زیستگاه با توجه به رویکردهای نوین در نگهداری حیوانات به نحوی طراحی شده که گونه‌های جانوری حداکثر آزادی و آرامش را در محیط اطراف خود داشته باشند .

شهردار بافق اضافه کرد: همچنین بازدیدکنندگان از حیوانات از داخل مسیرهای محصور و نیز از فراز قله زیبای مجموعه تفرجگاه آبشار بافق می‌توانند مناظر بکر و طبیعی و گردش  آرام حیوانات را در فضایی شاد و مفرح  به تماشا بنشینند .

نوروززاده ساخت آبشخورها در فضای نگهداری، آبرسانی و ایجا د فضای سبز، مسیر های دسترسی و خدماتی را از دیگر مواردی خواند که در این زیستگاه اجرایی می‌شود. در مرحله اول گونه‌های اهلی و بومی و در مراحل بعدی گونه‌های وحشی رهاسازی و نگهداری می‌شوند .

شهردار بافق، ساخت زیستگاه حیات وحش را اقدام موثر در حفظ و نگهداری گونه های جانوری عنوان و ابراز امیدواری کرد: این زیستگاه به مرکز تحقیقات دانش پژوهان برای سازگاری گونه‌های مختلف با محیط و شرایط اقلیمی بافق به منظور پیشگیری از بیماری‌ها مرگ و میر و جلوگیری از انقراض آنها تبدیل شود.

وی، تنوع زیستی در پایداری و چرخه غذایی حیات وحش و همچنین ترویج فرهنگ حمایت از حیوانات در بین مردم، احیا گونه‌های در معرض انقراض، حفاظت از گونه‌های جانوری و نیز تکمیل مولفه‌های گردشگری مجموعه تفرجگاه آبشار و شهرستان بافق را از مهمترین اهداف این طرح عنوان کرد.

نوروززاده، برآورد اجرای طرح ساخت زیستگاه حیات وحش تفرجگاه آبشار بافق را در فاز اول هفت میلیارد ریال، اعلام و بیان کرد: این رقم از محل اعتبارات عمران شهرداری تامین و پرداخت می‌شود.
انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط طبیعی