کد مطلب: 3224
  تاریخ انتشار:  1397/07/21 - 18:20


اپلیکیشن‌های سامانه کیفی هوای کشور رونمایی شد

با توجه به‌ ضرورت اطلاع مردم از وضعیت کیفی هوا همچنین تکالیف قانونی سازمان حفاظت محیط‌ زیست، سامانه پایش کیفی به‌صورت برخط وضعیت کیفی هوا را در اختیار مردم قرار می‌دهد.

مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط‌ زیست گفت: با توجه به‌ ضرورت اطلاع مردم از وضعیت کیفی هوا همچنین تکالیف قانونی سازمان حفاظت محیط‌ زیست، سامانه پایش کیفی به‌صورت برخط وضعیت کیفی هوا را در اختیار مردم قرار می‌دهد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، شینا انصاری گفت: سامانه پایش کیفی هوا قابلیت ارسال گزارش‌های متناسب با نیاز استفاده‌کنندگان تخصصی ازجمله سازمان هواشناسی برای پیش‌آگاهی و وزارت بهداشت به‌ منظور اقدامات مراقبتی و استفاده پژوهشگران و کارشناسان مرتبط از طریق وب‌سرویس را دارد.

مدیرکل دفتر پایش فراگیر با بیان اینکه برنامه توسعه و ارتقای سامانه و اتصال همه ایستگاه‌های کشور به این سامانه در دست اقدام است،اظهارکرد: به‌ منظور بهبود و ارتقای اطلاع‌رسانی پایش دقیق کیفیت هوا به عموم مردم و استفاده کنندگان تخصصی،  نسخه اندروید و IOS این سامانه روی تلفن‌های هوشمند طراحی و منتشرشده است که می‌توان از طریق نرم‌افزارهای طراحی‌شده به داده‌های ایستگاه‌های مستقرشده در سراسر کشور دسترسی پیدا کرد.

وی در پایان گفت: در این نرم‌افزار امکان نمایش داده‌های مربوط به ایستگاه‌های هر استان با انتخاب آن استان امکان‌پذیر است، به‌نحوی‌که شاخص‌های نمایش داده‌ شده در صفحه اول مربوط به آلاینده شاخص کیفیت هوای شهرستان‌های استان است و در صفحه دوم شاخص آلاینده‌های مختلف به تفکیک ایستگاه و به صورت نمودار نمایش داده شده است. در صفحه سوم نیز شاخص کیفیت هوای هر ایستگاه روی نقشه نمایش داده می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع ‌رسانی سازمان حفاظت محیط ‌زیست، سامانه پایش کیفی هوا به آدرس aqms.doe.ir  شاخص کیفیت هوا را در ۳۱ استان کشور نشان می‌دهد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری