کد مطلب: 3110
  تاریخ انتشار:  1397/11/05 - 17:33


حذف صدای تایر خودروها با کمک هوش مصنوعی

گروهی از پژوهشگران ایتالیایی موفق شده اند نوعی لاستیک هوشمند تولید کنند که نسبت به لاستیک های فعلی صدای بسیار کمتری تولید می کنند.
download 20190202173953-tair.jpg

گروهی از پژوهشگران ایتالیایی موفق شده اند نوعی لاستیک هوشمند تولید کنند که نسبت به لاستیک های فعلی صدای بسیار کمتری تولید می کنند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، از این پس می توانیم شاهد خودروهایی باشیم که نه تنها در تولید موتور، گیریبکس و قطعات اصلی منحصر به فردند، بلکه کمترین صدا را در حین حرکت تولید می کنند.

بسیاری از خودروها حین حرکت، گردش لاستیک ها، تغییر دور موتور، شتاب گیری کامل و مواردی مشابه صدایی بیش از حد ایجاد می کنند. این صدا گاهی دلپذیر است اما اگر قرار باشد مرتب تکرار شود اعصاب راننده را به مرور خرد می کند. جالب است که مشکل صدای تایرها همگانی است و حتی گاهی خودروهای مدرن نیز این صدا را ایجاد می کنند.

حذف صدای تایر خودروها با کمک هوش مصنوعی / مناسب سالمندان و افراد حساس

اکنون تولید کننده ایتالیایی مشهور تایر یعنی برند"پیرللی" اقدام به تولید نوعی لاستیک کرده که نویز تایرها را تا 3 دسیبل کاهش می دهد، این کار از طریق هوش مصنوعی انجام می شود. روند کار این سیستم ضد نویز بسیار ساده است.

از آنجایی که داخل یک تایر توخالی است و با هوا پر می شود، هوا از داخل گرما و ارتعاش حرکت می کند به طوری که تایر به پایین سرازیر می شود. این ارتعاشات از طریق تعلیق وسیله نقلیه به داخل کابین منتقل می شود. راه حل پیرللی شامل یک لایه فوم باز سلولی در داخل تایر است که به کاهش و جذب این ارتعاشات قبل از انتقال به ماشین کمک می کند.

البته این فناوری چندان جدید نیست و چند سال پیش عرضه شد اما از آزمایش تا تولید آن طول کشید. این فناوری ازسال 2017، برای 78  گروه از تولیدکنندگان مختلف تقاضا شد  و سپس تقاضا برای اتومبیل های حساس تر مثل اتوموبیل مرتبط با سالمندان طی سال گذشته نرخ تقاضا را  به بیش از 150 برابر افزایش داده است.
انتهای پیام

برچسب ها: 
به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط انسانی