کد مطلب: 3107
  تاریخ انتشار:  1397/11/03 - 12:34


مدیرکل حمل‌ونقل و پایانه‌های استان سمنان:

۵۲۰۰ حلقه لاستیک در استان سمنان توزیع‌شد/ اجرای طرح تن بر کیلومتر

سمنان- مدیرکل حمل‌ونقل و پایانه‌های سمنان با اشاره به تلاش برای رفع مشکلات رانندگان، گفت: از آغاز سال جاری تا کنون پنج هزار و ۲۰۰حلقه لاستیک در استان توزیع‌شده است.

سمنان- مدیرکل حمل‌ونقل و پایانه‌های سمنان با اشاره به تلاش برای رفع مشکلات رانندگان، گفت: از آغاز سال جاری تا کنون پنج هزار و ۲۰۰حلقه لاستیک در استان توزیع‌شده است.

به گزارش سایت خبری محیطزیست ایران (IENA)، احسان منصور کیایی در دیدار صبح چهارشنبه خود با استاندار سمنان ضمن ارائه گزارش عملکردی از حوزه حمل‌ونقل و پایانه‌های استان و بابیان اینکه رفع مشکلات رانندگان تا حد امکان اولویت این اداره کل است، بیان کرد: از آغاز سال طی چند مرحله توانسته‌ایم شاهد توزیع پنج هزار و ۲۰۰ حلقه لاستیک بین رانندگان استان باشیم.

وی افزود: گرانی لاستیک یکی از مشکلاتی است که رانندگان استان سمنان با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند و ما توانسته‌ایم حداقل اجرای طرح تن بر کیلومتر برای محاسبه هزینه دریافتی‌شان بابت کرایه را عملی کنیم تا اندکی از مشکلاتشان کاهش یابد.

مدیرکل حمل‌ونقل و پایانه‌های استان سمنان در دیگر بخش سخنان خود درباره تلاش‌های این اداره کل در راستای کاهش تصادفات رانندگی، بیان کرد: محورهای استان غالباً فاقد جلوه‌های بصری هستند و لذا مخاطراتی مانند خستگی، خواب‌آلودگی در آن‌ها وجود دارد در این راستا سعی شده تا در باند جنوبی محور تهران به مشهد در محدوده استان سمنان به ازای هر ۳۵ کیلومتر یک مجتمع خدماتی ایجاد شود.

منصور کیایی بابیان اینکه سالانه بین ۲۰ تا ۲۵ میلیون تردد در استان سمنان مربوط به زائران رضوی است، تأکید کرد: ۱۰۹ میلیون سفر طی سال گذشته در مسیر جاده‌های استان شمارش شده و امسال نیز ۹ محور ورودی به استان شاهد ۱۱ میلیون و ۹۷۷ هزار تردد بوده‌اند.

وی بابیان اینکه در ۹ ماهه ابتدای امسال ۱۲.۲ درصد ترددهای کل استان سمنان، از استان‌های تهران و البرز بوده است، تاکید کرد: ۸۶.۱ درصد تردد در جاده‌های استان مربوط به استان خراسان رضوی بوده است.

مدیرکل حمل‌ونقل و پایانه‌های استان سمنان در ادامه گفت: ۵۴ دستگاه تردد شمار، ۵۹ سامانه ثبت تخلفات رانندگی و ۲۲ دستگاه دوربین نظارتی در جاده‌های استان نصب شده است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط انسانی