کد مطلب: 30591
  تاریخ انتشار:  1403/04/11 - 11:28


سیل و طوفان در غرب اروپا قربانی گرفت

مقامات محلی می‌گویند طوفان‌های سهمگین و باران‌های سیل‌آسا در فرانسه، سوئیس و ایتالیا تاکنون چندین کشته برجای گذاشته است.

مقامات محلی می‌گویند طوفان‌های سهمگین و باران‌های سیل‌آسا در فرانسه، سوئیس و ایتالیا تاکنون چندین کشته برجای گذاشته است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، مقامات محلی اعلام کردند که تاکنون سه تن در فرانسه بر اثر حوادث مرتبط با طوفان جان خود را از دست داده‌اند.

همچنین طوفان، بارندگی و رانش زمین در سوئیس هم چهار کشته برجای گذاشته است. دو تن نیز مفقود هستند.

علاوه بر این، رانش زمین در ایتالیا هم کشته برجای گذاشته است.

طوفان و بارندگی منجر به بسته شدن جاده ها و طغیان رودخانه ها نیز شده است.

در همین حال، شرایط نامساعد جوی در مناطق حادثه دیده عملیات امدادی را با مشکل روبرو کرده است.

به گزارش الجزیره، دانشمندان می گویند تغییرات آب و هوایی ناشی از فعالیت های انسانی شدت، فراوانی و طول مدت رویدادهای شدید آب و هوایی مانند سیل و طوفان را افزایش می دهد.
خسارات طوفان در آلمان؛ آتش‌سوزی بر اثر رعدوبرق و اختلال در حرکت قطارها

مناطق گسترده‌ای در آلمان به ویژه غرب و جنوب غربی این کشور نیز با طوفان‌ روبه‌رو شده است. بارش تگرگ باعث توقف ۲۰ دقیقه‌ای دیدار آلمان و دانمارک شد. ۲ خانه بر اثر برخورد رعد و برق آتش گرفت و برخی مسیرهای خط آهن موقتا بسته شد.

بخش‌های وسیعی از آلمان به‌ویژه مناطق غرب و جنوب غربی این کشور در شامگاه شنبه ۲۹ ژوئن با طوفان، رعد و برق‌ شدید، باران سنگین و تگرگ همراه بود.

به گفته سازمان هواشناسی آلمان، سرعت باد در برخی مناطق برای دقایقی به حدود ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت نیز رسید.

شدت طوفان در روز گذشته حتی باعث توقف چند دقیقه‌ای دیدار میان ملی‌پوشان آلمان و دانمارک در مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های اروپا در ورزشگاه دورتموند شد.

در این دیدار، در حالی که پیکار تنگاتنگ دو تیم ادامه داشت، بارانی سنگین با رعد و برق و تگرگ آغاز شد و شدت آن به حدی بود که داور در دقیقه ۳۵ ناچار شد، بازی را به مدت ۲۰ دقیقه قطع کند.

در این شهر و بسیاری از نقاط دیگر آلمان نمایش‌های عمومی برای تماشای دسته جمعی فوتبال نیز به دلیل شدت باد و باران، لغو شد.

در شهر «اوبرهاوزن» در ایالت «نوردراین-وستفالن» و شهر «لوبتین» در ایالت «مکلنبورگ-فورپومن» نیز برخورد رعد و برق به سقف دو خانه مسکونی، باعث آتش‌سوزی شد. گرچه آتش با حضور ماموران آتش‌نشانی بسیار زود مهار شد اما فعلا این دو خانه برای ساکنانشان قابل سکونت نیست.

طوفان شب گذشته بر تردد قطارها نیز تاثیر داشت و راه‌آهن آلمان (دویچه بان) از اختلالات شدید در بسیاری از مسیرهای خط آهن خبر داده است.

به گفته پلیس، مسیر خط آهن بین شهرهای دورتموند و هام و خط آهن بین هانوفر و میندن به طور موقف بسته شده است.

سازمان هواشناسی آلمان در مورد ادامه بارش‌های سنگین و رعد و برق‌ در شمال و شرق آلمان هشدار داد و اعلام کرده است، به خصوص در بخش شمال شرقی آلمان، احتمال وقوع رعد و برق‌های شدید، همراه با باران سنگین تا صبح امروز دوشنبه (اول ژوئیه) منتفی نیست اما بخشی از هشدارها برای دیگر نقاط کشور لغو شده است.

انتهای پیام


به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان