کد مطلب: 30563
  تاریخ انتشار:  1403/04/02 - 11:22


موج گرمای شدید در یونان و خطر آتش‌سوزی‌های جنگلی

موج گرمای شدید به همراه وزش باد، خطرات شدید و بسیار جدی آتش‌سوزی در سراسر یونان را ایجاد کرده است.

موج گرمای شدید به همراه وزش باد، خطرات شدید و بسیار جدی آتش‌سوزی در سراسر یونان را ایجاد کرده است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، مقامات یونان اعلام کرده‌اند که این شرایط خطر جدی وقوع آتش‌سوزی‌ها را در مناطق مختلف این کشور از جمله «آتن»، پایتخت آن ایجاد کرده است.

همچنین نواحی غربی این کشور نیز در معرض خطر وقوع آتش‌سوزی هستند.

نیروهای آتش نشانی در مناطق پرخطر به حالت آماده باش درآمدند و گشت های هوایی و زمینی به همراه نیروهای پلیس و نظامی در تلاش برای شناسایی هرگونه آتش سوزی هستند.

دمای زمین از زمان شروع عصر صنعتی تاکنون ۱.۱ درجه گرمتر شده و اگر کشورها به شدت از تصاعد گازهای گلخانه‌ای کم نکنند، روند گرمایش ادامه خواهد یافت.

هشت سال گذشته داغ ترین سال های ثبت شده در تاریخ کره زمین بوده است. همچنین طبق گفته کارشناسان سازمان جهانی هواشناسی و اداره هواشناسی انگلیس، یکی از پنج سال آینده نیز تقریباً به طور قطع گرم‌ترین سالی بوده که تاکنون ثبت شده است و در همین حال دوره بین سال های ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۷ میلادی گرم‌ترین دوره ثبت‌شده خواهد بود.

تغییرات اقلیمی نقش مهمی را در گرمایش زمین ایفا می‌کند. همچنین دانشمندان می‌گویند تغییر اقلیم خطر آب و هوای داغ و خشک را بیشتر کرده که به آتش‌سوزی‌ها دامن می‌زند.

هرچند جهان با وجود همه تلاش‌ها برای مهار گازهای گلخانه‌ای در مسیر رسیدن به میزان افزایش دمای حدود ۲.۵ درجه سانتی‌گراد تا سال ۲۱۰۰ است، سازمان ملل اعلام کرده است که حفظ حد ۱.۵ درجه سانتی‌گراد افزایش دما به سرعت در حال ناممکن شدن است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان