کد مطلب: 30496
  تاریخ انتشار:  1403/03/17 - 11:34


پیام استاندار تهران به مناسبت هفته ملی محیط زیست

استاندار تهران در پیامی، فرا رسیدن هفته ملی محیط زیست را گرامی داشت.

استاندار تهران در پیامی، فرا رسیدن هفته ملی محیط زیست را گرامی داشت.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در متن پیام علیرضا فخاری آمده است:

«محیط زیست میراث مشترک بشریت بوده و بستر حیات و زندگی است و طبیعت؛ نمایشگاه جمال، زیبایی و عظمت الهی است، این سرمایه عظیم خدادادی رابطه مستقیمی با فرهنگ، باورها، آداب و ارزش‌های اخلاقی ملت‌ها دارد و بدون تردید کوچکترین آسیب محیط زیستی در هر نقطه‌ای از زمین، مشکلی برای کل جهان و بالطبع بشریت محسوب می‌شود.

در جهان امروز مسائل، مشکلات و تنگناهای محیط زیستی، دیگر به عنوان یک موضوع محلی و یا حتی ملی به شمار نمی‌آید و با توجه به وابستگی متقابل و غیرقابل تفکیک محیط زیست با ابعاد مختلف زندگی بشر، وقوع هر مسئله محیط زیستی در هر نقطه از کره زمین، موضوعی فراگیر برای کل ساکنان آن خواهد بود.

از سوی دیگر محیط زیست از ارکان توسعه پایدار بوده و بدون توجه به محیط زیست، منابع طبیعی دچار آسیب می‌شود و این موضوع پیامدهای ناگواری را بر کره خاکی تحمیل خواهد کرد.

در دین مبین اسلام، آیات، روایات و احادیث نیز بر حفاظت از محیط زیست تأکید شده و حفاظت از طبیعت جایگاه والایی در فرهنگ دینی و اسلامی ما دارد.

نامگذاری روز جهانی محیط زیست و گرامیداشت این هفته تلنگری است برای همگان تا با بازنگری در آن چه که در اثر نگاه یک سویه انسان در بهره برداری غیر اصولی و بی ضابطه، بر طبیعت و محیط زیست وارد شده است به گونه‌ای تغییر یابد که حقوق نسل‌های فعلی و آینده در استفاده پایدار از محیط زیست را تضمین کند.

اینجانب ضمن تبریک فرا رسیدن هفته ملی محیط زیست به همه فعالان و دلسوزان این حوزه، امید آن دارم که بتوانیم دست در دست هم در سالی که به تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) به عنوان «جهش تولید با مشارکت مردمی» نامگذاری شده است، سهم خود را در تداوم حیات و حفظ محیط زیست در سایه همدلی و تعامل همه اقشار جامعه به انجام برسانیم.»

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری