کد مطلب: 30491
  تاریخ انتشار:  1403/03/16 - 11:09


لزوم آگاهی‌رسانی درباره ضرورت حفاظت و استفاده پایدار از محیط زیست

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران تاکید کرد: از روز جهانی محیط زیست برای آگاهی‌رسانی درباره ضرورت حفاظت و استفاده پایدار از محیط زیست باید بهره ببریم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران تاکید کرد: از روز جهانی محیط زیست برای آگاهی‌رسانی درباره ضرورت حفاظت و استفاده پایدار از محیط زیست باید بهره ببریم.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، در پیام علیرضا مزینانی به مناسبت روز جهانی محیط زیست آمده است: محیط زیست میراث مشترک تمام دوران بشر است؛ عرصه‌ای که مرز نمی‌شناسد و صیانت از آن وظیفه همه است. افزایش و پیشرفت دانش و معرفت بشری در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، زیستی و ارتقای سطح رفاه اجتماعی نیازهای جدیدی را پیش روی انسان هویدا کرده که پاسخگویی به آن‌ها بدون توجه به فعالیت‌های توسعه‌ای بالاخص در چارچوب ضوابط و آیین‌نامه‌ها میسر و ممکن نیست.

روز جهانی محیط زیست فرصتی است برای انسان تا با بازنگری در آن چه که در اثر گسترش نگاه‌های منفعت‌طلبانه خود در بهره‌برداری غیر اصولی و بی‌ضابطه بر طبیعت و محیط زیست وارد می‌شود، رویکرد خود را در راستای حفاظت از محیط زیست و حفظ ارزش‌های آن تغییر دهد.

روز جهانی محیط زیست رویدادی است که در سراسر جهان توجه و شناخت مردم را به مسائل محیط زیست جلب می‌کند. این رویداد به منظور ایجاد همبستگی و همکاری بین کشورها در حفاظت از محیط زیست برگزار می‌شود و فرصتی برای آگاهی‌رسانی درباره ضرورت حفاظت و استفاده پایدار از محیط زیست است.

هدف از گرامیداشت این رویداد، افزایش آگاهی مردم درباره مسائل محیط زیست است و آنان را ترغیب می‌کند که تعهد به حفاظت از محیط زیست را بپذیرند و اقدامات عملی در راستای بهبود محیط زیست انجام دهند.

اینجانب ضمن تبریک فرا رسیدن روز جهانی محیط زیست به همه دوستداران و تلاشگران این عرصه، امیدوارم با استفاده از ظرفیت‌های موجود در استان و تلاش‌های شبانه روزی مجموعه محیط زیست استان تهران، گام‌های موثری در ارتقای شاخص‌های محیط زیست استان برداشته شود تا محیط زیستی سالم و پاک را برای شهروندان عزیزمان به ارمغان بیاوریم.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری