کد مطلب: 30482
  تاریخ انتشار:  1403/03/13 - 16:29


هلدینگ و شرکت‌های محیط‌ زیستی زیرمجموعه صندوق ملی محیط‌ زیست راه‌اندازی می‌شود

با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست موضوع اصلاح اساسنامه و راه‌اندازی شرکت‌ها و هلدینگ‌های محیط‌زیستی زیرمجموعه صندوق ملی محیط زیست بررسی شد.

با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست موضوع اصلاح اساسنامه و راه‌اندازی شرکت‌ها و هلدینگ‌های محیط‌زیستی زیرمجموعه صندوق ملی محیط زیست بررسی شد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)
، علی سلاجقه صبح امروز ضمن بازدید از بخش‌های مختلف صندوق ملی محیط زیست در جمع مدیران و مسئولان صندوق موضوع اصلاح اساسنامه صندوق را بررسی کردند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در این جلسه با تسلیت به مناسبت شهادت شهید جمهور- حضرت آیت الله رئیسی - و هیات همراه اظهار کرد: حضرت آیت الله رئیسی بزرگوار روحیاتی داشتند که شما خط و مشی این روحیات را هم در درون و هم در برون کشور می‌توانید ببینید و دولت ایشان دولت صادق الوعده بود.

وی افزود: دکتر امیر عبداللهیان نماد ادب و ولایت‌پذیری دولت بود، شاخصه‌های بسیار ارزشمندی در این مرد وجود داشت که به عنوان وزیر امور خارجه محور مقاومت نامگذاری شد.

سلاجقه با اشاره به عملکرد صندوق در بخش‌های مختلف اظهارکرد: اساسنامه صندوق باید با کمک کارشناسان و استفاده از ظرفیت‌های بخش حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست اصلاح و بازنگری شود. صندوق باید در بخش‌های آموزش و فرهنگ‌سازی نیز بیش از گذشته ورود کرده و کمک کند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه گفت: صندوق باید در حوزه سرمایه‌گذاری وارد و شرکت‌ها و هلدینگ‌های محیط زیستی زیر مجموعه صندوق ملی محیط زیست راه‌اندازی شود.

وی با اشاره به فعالیت‌های صندوق بر اساس اساسنامه تدوین شده است، افزود: راه‌اندازی طرح پرداخت بیمه حیات‌وحش یکی از طرح‌های خوبی بود که در صندوق آغاز و گام‌های خوبی در این دو سال برداشته شده است.

سلاجقه در ادامه اظهار کرد: صندوق ملی محیط‌ زیست باید به دنبال ظرفیت‌سازی و ایجاد منابع و ضمن اصلاح فرآیندها به دنبال اعتمادسازی و شفافیت در اجرای فعالیت‌ها باشد. سلامت، صداقت، شفافیت در فعالیت‌ها و ارتباط با همه بخش‌های سازمان و استان‌ها باید سرلوحه فعالیت‌های صندوق باشد.

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست همچنین با اشاره به اهمیت عملیاتی شدن تجارت کربن در کشور اظهارکرد: امیدواریم با حضور آقای عبدی‌زاده با یک اندیشه جوان و سوابق خوبی که در حوزه اقتصادی دارند شاهد ارتقاء و رشد جایگاه صندوق در ادامه باشم.

سلاجقه در ادامه گفت: در بحث پرداخت تسهیلات نیز باید عدالت مناسبی در کشور شکل گیرد و صندوق ملی محیط‌ زیست باید در موضوع خیرین محیط‌زیست نیز ورود کند.

علی عبدی‌زاده - مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست - نیز در این جلسه پیشنهاد اصلاحیه اساسنامه و گزارش تاسیس شرکت توسعه سرمایه‌گذاری ذیل صندوق را به سلاجقه ارائه کرد.

وی گفت: هدف از تاسیس این شرکت مشارکت با بخش خصوصی و دولتی است همچنین با این کار امکان ورود صندوق به سرمایه‌گذاری‌ها فراهم خواهد شد.

مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست همچنین در ادامه گزارشی از برگزاری نشست‌های تخصصی با اتاق بازرگانی ایران و نهادهای مالی و بانک‌ها درباره استفاده از ظرفیت‌های بازار بورس و اوراق بهادار که برای نخستین بار در کشور اجرایی خواهد شد را ارائه کرد و افزود: تاسیس صندوق سبز با مشارکت شرکت‌های بزرگ و انتشار اوراق سبز با مشارکت یکی از نهادهای مالی جهت تامین مالی در مقیاس‌های بزرگتر اجرایی خواهد شد. این ظرفیت در راستای تعمیق بازار بورس و مشارکت این بازار در حوزه محیط زیست نقطه عطفی خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، وی در پایان گفت: تامین مالی با استفاده از ظرفیت‌های بانکی با سیاست‌های اهرمی با استفاده از جریان نقدی موجود برای تامین مالی طرح‌های مقیاس کوچک متوسط نیز در حال انجام است که در ادامه رشد و توسعه خواهد یافت.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری