کد مطلب: 30479
  تاریخ انتشار:  1403/03/13 - 11:16


چین اوضاع آلودگی جهان را بهتر خواهد کرد؟

چین قصد دارد انتشار دی اکسیدکربن خود را در بخش‌های کلیدی تا یک درصد، از سطح ثبت شده در سال ۲۰۲۳ کاهش دهد.

چین قصد دارد انتشار دی اکسیدکربن خود را در بخش‌های کلیدی تا یک درصد، از سطح ثبت شده در سال ۲۰۲۳ کاهش دهد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، اقتصاد چین برای هر واحد رشد تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۲۴ به ۲.۵ درصد انرژی کمتر نیاز دارد.

بر اساس طرحی که دولت چین منتشر کرد، چین قصد دارد انتشار دی‌اکسیدکربن صنایع کلیدی را به میزانی معادل یک درصد از کل سال ۲۰۲۳ از طریق افزایش بهره‌وری در همه چیز از تولید فولاد گرفته تا حمل‌ونقل کاهش دهد.

چین، بزرگترین مصرف‌کننده انرژی در جهان و بزرگترین تولیدکننده گازهای گلخانه‌ای، همچنین هدفی را برای افزایش کارآمدی رشد اقتصادی در نظر گرفته است که گامی در راستای تلاش رئیس‌جمهور شی جین پینگ برای نیروهای مولد جدید است.

در برنامه اقدام دولت آمده است که اقتصاد چین به ازای هر واحد رشد تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۲۴ به ۲.۵ درصد انرژی کمتر نیاز دارد. پیشنهاد می‌شود با فشار برای تغییرات خاص در صنایع، از جمله مصالح ساختمانی و پتروشیمی، به این هدف دست یابد.

چین در سال گذشته هدف شدت انرژی خود را از دست داد و تمایل این کشور برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و مصرف انرژی اغلب با نیاز به افزایش رشد اقتصادی و استانداردهای زندگی در تضاد است.

کارشناسان اظهار کردند این امکان وجود دارد که انتشار دی‌اکسیدکربن چین در سال ۲۰۲۳ به اوج خود رسیده باشد که منعکس‌کننده رشد متوقف شده تقاضای نفت و گسترش تولید باد، خورشید و باد است.

این طرح هدفی را تکرار کرد که منابع انرژی غیرفسیلی حدود ۲۰ درصد از کل مصرف انرژی چین را در سال ۲۰۲۵ تشکیل دهند که در مقایسه با هدف امسال که حدود ۱۸.۹ درصد بود، افزایش یافته است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان