کد مطلب: 30444
  تاریخ انتشار:  1403/03/01 - 15:03


فعالیت ۱۳۸ محیط بان در استان تهران

توجه به آموزش‌های لازم و تخصصی و تجهیز محیط بانان به آخرین دستاوردها و تکنولوژی‌های روز دنیا در امر حفاظت از طبیعت و محیط زیست بسیار ضروری است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به لزوم به کارگیری فناوری‌های نوین به منظور حفاظت و نظارت هر چه بهتر در مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست، گفت: توجه به آموزش‌های لازم و تخصصی و تجهیز محیط بانان به آخرین دستاوردها و تکنولوژی‌های روز دنیا در امر حفاظت از طبیعت و محیط زیست بسیار ضروری است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، علیرضا مزینانی گفت: محیط بانان سرمایه‌های ارزنده محیط زیست کشور هستند و به داشتن محیط بانانی که در راه حفاظت از گنجینه‌های زیست‌محیطی این سرزمین از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکرده‌اند و در این راه با وجود تحمل سختی‌های فراوان کماکان در سنگر خدمت و حفاظت از میراث‌های ملی جانفشانی می‌کنند، می بالیم.

مزینانی تصریح کرد: یادی می‌کنیم از محیط بانانی که به دلیل عشق به طبیعت، حفاظت و حراست از محیط زیست و تنوع زیستی، جان عزیزشان را فدا کرده‌اند و ‌از درگاه الهی برای همه شهدای محیط زیست کشور طلب رحمت و مغفرت می‌کنیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در ادامه سخنان خود با تاکید بر لزوم به‌ کارگیری فناوری‌های نوین به منظور حفاظت و نظارت هر چه بهتر در مناطق تحت مدیریت سازمان محیط زیست همچنین توجه مسوولان و مردم جامعه به اهمیت، نقش و جایگاه ارزنده وظایف محیط بانان، اظهارکرد: توجه به آموزش‌های لازم و تخصصی و تجهیز محیط بانان به آخرین دستاوردها و تکنولوژی‌های روز دنیا در امر حفاظت از طبیعت و محیط زیست نیز بسیار ضروری است که خوشبختانه در سال‌های اخیر مورد توجه بیشتری قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در استان تهران نیز حدود ۱۳۸ محیط بان مشغول حفاظت از ۳۶۵ هزار هکتار از مناطق تحت مدیریت استان هستند، گفت: سرانه منطقه هر محیط بان در استان در حدود ۷۰۰۰ هکتار است که نسبت به استاندارد جهانی زیاد است و این وضعیت حفاظت از مناطق را با مشکلات زیادی مواجه می‌کند.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، مزینانی در پایان تصریح کرد: امیدواریم ذات اقدس احدیت همه محیط بانان را که در مسیر تحقق اهداف متعالی حفاظت از محیط زیست و سرمایه های طبیعی از جان مایه می‌گذارند، در کنف الطاف خاصه خویش قرار دهد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط انسانی