کد مطلب: 2938
  تاریخ انتشار:  1397/01/18 - 11:34


تهدید افزایش اسیدیته اقیانوس‌ها در آمریکای لاتین

کشورهای آمریکای لاتین و منطقه کارائیب به دلیل افزایش سطح اسید اقیانوس‌ها در معرض خطر جدی قرار دارند.
download افزایش اسیدیته اقیانوس‌ها در آمریکای لاتین

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد کشورهای آمریکای لاتین و منطقه کارائیب به دلیل افزایش سطح اسید اقیانوس‌ها در معرض خطر جدی قرار دارند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)،به نقل از اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت، بررسی گروهی از کارشناسان در کلمبیا حاکی از آن است که کشورهای منطقه کارائیب و آمریکای لاتین در ردیف اول مناطقی هستند که اولین تاثیرات ناشی از اسیدی شدن اقیانوس‌ها بر زندگی مردم را تجربه می‌کنند.

نتایج مطالعات نشان می‌دهد افزایش سطح اسید دریاها بر توانایی موجودات زنده موجود در این مناطق برای اسکلت سازی و تولید صدف تاثیر می‌گذارد. این شرایط همچنین امنیت غذایی منطقه و زندگی ساکنان منطقه کارائیب و آمریکای لاتین را تضعیف می‌کند.

به گفته کارشناسان، پدیده اسیدی شدن اقیانوس‌ها طوفان آرامی است که تاثیرات واقعی بر زندگی مردم دارد و در کنار آلودگی و صید بی رویه فشار مضاعفی بر آنها وارد می‌کند و با کاهش سطح اکسیژن و گرم شدن اقیانوس‌ها مواقع تشدید می‌شود.

کارشناسان اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت (IUCN) اظهار داشتند: زندگی مردم کشورهای آمریکای لاتین و منطقه کارائیب به غذاهای دریایی وابسته است.

آنها تاکید دارند که بدون کاهش چشمگیر در میزان انتشار گاز گلخانه‌ای دی اکسید کربن، تاثیر اسیدی شدن اقیانوس‌ها در این منطقه فاجعه بار است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط دریایی