کد مطلب: 29352
  تاریخ انتشار:  1403/02/04 - 15:38


کم‌کاری نهادهای آموزشی در حوزه آموزش محیط‌ زیست

معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: متاسفانه نهادهای آموزشی به ویژه آموزش و پرورش در حوزه آموزش محیط زیست کم‌کاری کرده‌اند.

معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: متاسفانه نهادهای آموزشی به ویژه آموزش و پرورش در حوزه آموزش محیط زیست کم‌کاری کرده‌اند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، نورالله مرادی امروز در مراسم هم اندیشی میان سازمان حفاظت محیط‌ زیست و شورای عالی استان‌ها اظهارکرد: آموزش و پرورش آن طور که باید در زمینه ورود مفاهیم محیط زیستی به کتاب‌های درسی عمل نکرده است البته در این زمینه کارگروهی تشکیل شده است تا این مسایل بررسی و محتوای درسی دانش‌آموزان در این زمینه بازنگری شود.

وی در ادامه اظهارکرد: از طرفی در تلاشیم تا از ظرفیت شوراها و دهیاری‌ها استفاده کنیم و در ادامه کارگروهی تشکیل خواهیم داد تا محتوای مناسبی تولید شود تا در زمینه اعتلای محیط زیست کشور قدم برداریم.

مرادی اضافه کرد: یکی از مباحث اساسی نظام حکمرانی دنیا محیط‌ زیست است و سازمان حفاظت محیط‌ زیست هم همواره بر این موضوع تاکید دارد. یکی از محورهای اصلی مردمی‌سازی و گسترش فرهنگ حفاظت از محیط زیست است که در این راه می‌توان از ظرفیت بالای شوراهای اسلامی شهر و روستاها استفاده کرد که سازمان محیط‌ زیست در این راستا برنامه‌های خوبی را تدوین کرده است.

وی ادامه داد: جهان امروز جهان توجه به محیط زیست و امنیت سرزمینی است با توجه به این مسأله در تلاشیم از ظرفیت ١٢٨ هزار نفری شورای اسلامی شهر و روستاها استفاده کنیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: امیدواریم امسال با همتی که از نمایندگان مردم در شورای عالی استان ها مشاهده کردیم، برنامه های فصلی و سالانه همکاری‌های فی ما بین را تدوین و اجرایی کنیم.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط انسانی