کد مطلب: 28312
  تاریخ انتشار:  1403/01/25 - 12:22


افزایش موارد حیوان‌آزاری در ژاپن

تعداد موارد حیوان‌آزاری در ژاپن در سال گذشته میلادی (۲۰۲۳) به بالاترین حد خود رسید و در دهه گذشته تقریبا چهار برابر شده است.

تعداد موارد حیوان‌آزاری در ژاپن در سال گذشته میلادی (۲۰۲۳) به بالاترین حد خود رسید و در دهه گذشته تقریبا چهار برابر شده است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، سازمان پلیس کشوری ژاپن می‌گوید ۱۸۱ پرونده حیوان آزاری وجود دارد که در آن افراد به ظن نقض قانون رفاه و مدیریت حیوانات در سال گذشته بازجویی یا بازداشت شدند که ۱۵ مورد بیشتر از سال ۲۰۲۲ است. این قانون، آزردن حیوانات و رفتار نامناسب با آنها را ممنوع می‌کند.

این رقم بالاترین آمار موجود از سال ۲۰۱۰ بود که نشان‌دهنده افزایش ۳.۸ برابری در دهه گذشته بود.

این پرونده‌ها شامل ۹۷ مورد مربوط به گربه‌ها و ۶۵ مورد مربوط به سگ‌ها بود. انواع دیگر حیواناتی که مورد آزار قرار گرفتند عبارتند از مرغ، همستر، خرگوش، گاو، اسب، لاک‌پشت و راسو.

در ۱۶۲ مورد مربوط به سگ و گربه‌ها، ۶۴ مورد رها کردن، ۴۱ مورد مرگ یا جراحت و ۵۷ مورد عدم تغذیه مناسب حیوانات یا نگهداری آنها در شرایط غیربهداشتی بود.

پلیس می‌گوید تعداد بیشتری از افراد طی همه‌گیری جهانی کرونا حیوانات خانگی به خانه‌هایشان آوردند و آگاهی فزاینده افراد در مورد رفاه حیوانات در سال‌های اخیر ممکن است در افزایش تعداد گزارش‌های بدرفتاری با آنها نقش داشته باشد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار حیات وحش و آبزیان