کد مطلب: 28165
  تاریخ انتشار:  1402/12/09 - 11:50


همایش بین‌المللی ارزیابی اثرات جنگ بر محیط زیست و امنیت غذایی غزه هفته آینده در تهران برگزار می‌شود

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس از برگزاری نخستین همایش بین‌المللی ارزیابی اثرات جنگ بر محیط زیست و امنیت غذایی غزه با حضور نمایندگان ۴۰ کشور جهان در تهران خبر داد.

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس از برگزاری نخستین همایش بین‌المللی ارزیابی اثرات جنگ بر محیط زیست و امنیت غذایی غزه با حضور نمایندگان ۴۰ کشور جهان در تهران خبر داد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، دکتر سمیه رفیعی - نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حملات مرگبار ادامه‌دار رژیم صهیونیستی به غزه گفت: این حملات مناطق شهری، زمین‌های کشاورزی و تمام زیرساخت‌های اساسی را در سرزمین‌های اشغالی فلسطین تخریب کرده است و در صورت تداوم این امر، غزه بزودی به منطقه‌ای غیرقابل سکونت تبدیل خواهد شد.

وی با تاکید بر این که تجاوز به غزه در حقیقت تخریب کامل زیرساخت های اولیه این منطقه است گفت: مردم مظلوم فلسطین نه می‌توانند جایی بروند و نه می‌توانند برای بهبود شرایط زندگی خود اقدامی انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: جهانیان باید با این واقعیت وحشتناک بیشتر آشنا شوند که چرا این نسل کشی و تخریب گسترده زمین و محیط زیست غزه با بی‌تفاوتی جهانی همراه شده است.

رفیعی گفت: در این راستا فراکسیون محیط زیست مجلس با همکاری ستاد حقوق بشر قوه قضائیه وزارت امور خارجه و دیوان محاسبات کشور مصمم شد تا این ابعاد از جنگ غزه را به جهانیان نمایان کند.

وی افزود: بر این اساس نخستین همایش بین‌المللی ارزیابی اثرات جنگ بر محیط زیست و امنیت غذایی غزه با حضور نمایندگان ۴۰ کشور جهان و دفاتر سازمان ملل مقیم در تهران و مقامات ارشد داخلی همزمان با روز درختکاری برگزار می‌شود.

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس ابراز امیدواری کرد که برگزاری این همایش ابعاد فاجعه‌بار جنگ غزه را در حوزه تخریب محیط زیست و امنیت غذایی به جهان نشان دهد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری