کد مطلب: 28116
  تاریخ انتشار:  1402/11/25 - 16:12


اختصاص اعتبار برای تکمیل سایت پرنده‌نگری فریدونکنار

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: برای تقویت معیشت‌های جایگزین در فریدونکنار قصد داریم با اختصاص اعتبار سایت پرنده‌نگری در فریدونکنار را تکمیل کنیم.

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: برای تقویت معیشت‌های جایگزین در فریدونکنار قصد داریم با اختصاص اعتبار سایت پرنده‌نگری در فریدونکنار را تکمیل کنیم.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) به نقل از روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، علی سلاجقه، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست ظهر امروز در جریان بازدید از هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، با اشاره به اینکه پروژه‌های توسعه‌ای در استان مازندران به علت ظرفیت‌های عمده در حوزه گردشگری غالبا هم‌پوشانی با مسائل محیط‌زیست دارد، بیان داشت: هماهنگی دستگاه‌ها در این استان به ویژه هماهنگی بین دو دستگاه محیط‌زیست و میراث‌فرهنگی در سطح بالایی قرار دارد و این امر باعث شده هر اتفاقی در استان می‌افتد هارمونی اصلی محیط‌زیست حفظ گردد.

وی افزود: مازندران سرزمین آب و جنگل و پرنده‌ها است و طبیعت این استان حتما باید حفظ شود اما اعتقاد ما بر این است که فقر نباید در زیر این سبزینگی خود را پنهان کند و حتما باید معیشت های جایگزین در منطقه مدنظر قرار بگیرد.

معاون رییس جمهور اضافه کرد: وقتی بحث پرنده نگری مطرح می شود مازندران باید استان اول در منطقه باشد زیرا استان مازندران در بحث پرنده نگری هم در بین سایر استان های کشور و هم سایر کشورهای حوزه دریای خزر سرآمد است و ما برای تحقق این امر امسال سعی کردیم جلوی افراد ناآگاه یا افرادی که عادات ناپسندی در شکار پرنده ها داشتند را بگیریم.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه جمع آوری بازار فروش پرنده های شکاری با همکاری ویژه نیروی انتظامی و دستگاه قضا صورت گرفت، تصریح کرد: امیدواریم اقدامات ترویجی-آموزشی و توسعه گردشگری در این منطقه باعث شود تا معیشت های جایگزین جای این گونه فعالیت ها را بگیرد و ما نیز در بحث طبیعتگردی با آغوش باز از فعالان این حوزه استقبال می کنیم.

سلاجقه ادامه داد: ما با همکاری وزارت میراث فرهنگی شیوه نامه و دستورالعمل های لازم برای طبیعتگردی را در قالب آیین نامه طبیعتگردی کشور با همکاری وزارت میراث فرهنگی ابلاغ کردیم که ظرفیت بسیاری مناسبی است اما این باید شیوه نامه ثانویه داشته باشد که باید این اطلاع رسانی ها از طریق استان ها پیگیری و انجام شود.

وی گفت: همکاری ما با وزارت میراث فرهنگی در سطح بسیار بالایی قرار دارد چون اعتقاد داریم اگر می خواهیم آلودگی، پسماند و تخریب ها در محیط زیست کاهش پیدا کند، توسعه گردشگری و طبیعتگردی باید به صورت اصولی و علمی انجام گیرد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری