کد مطلب: 28097
  تاریخ انتشار:  1402/11/18 - 14:50


برف زمستانی چینی‌ها را سرگردان کرد

بارش سنگین برف و کاهش دما در چین باعث لغو پروازها و برنامه‌ حرکت قطارها در شلوغ‌ترین فصل مسافرتی این کشور شده است.

بارش سنگین برف و کاهش دما در چین باعث لغو پروازها و برنامه‌ حرکت قطارها در شلوغ‌ترین فصل مسافرتی این کشور شده است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، سفر سالانه میلیون‌ها نفر در چین برای سال نو چینی‌ها به دلیل کولاک و باران و یخ‌بندان مختل شده و تأخیر و لغو برنامه‌های سیستم حمل‌ونقل نیز مسافران را سرگردان کرده است.

«سی ان ان»‌ نوشت کولاک و باران اختلال شدیدی در پیک سفرهای سال نو در چین ایجاد کرده و باعث شده است رانندگان در بزرگراه‌های یخ‌زده گیر کنند و مسافران برای رزرو دوباره قطارها و پروازهای لغوشده تلاش کنند.

این آب و هوای سخت زمستانی در حالی به وجود آمده است که پیش‌بینی‌ می‌شود در طول دوره شلوغ ۴۰ روزه «چونیون»، ۹ میلیارد سفر انجام شود. در طول «چونیون» که در چین با نام «جشنواره بهاره»‌ نیز شناخته می‌شد، با بازگشت میلیون‌ها کارگر شهری به خانه‌هایشان به مناسبت تعطیلات، ایستگاه‌های قطار پرازدحام و ترافیک‌های سنگینی ایجاد می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری دولتی «پکن نیوز»، بخش‌هایی از ۹۰ بزرگراه اصلی چین تحت‌تأثیر بارش برف و یخبندان از صبح روز سه‌شنبه بسته شده‌اند. رسانه‌های دولتی گزارش دادند که در استان‌های «هوبئی» و «آن‌هوئی» که به شدت تحت‌تاثیر آب و هوای زمستانی قرار گرفته‌اند،‌ هزاران کارگر برای بازگرداندن عملیات قطار و پاکسازی جاده‌ها مستقر شده‌اند.

ویدئوها و تصاویر متعددی در فضای مجازی منتشر شده است که خودروهای پوشیده از برف را که در بزرگراه‌ها متوقف شده‌اند، نشان می‌دهند. در برخی دیگر از این تصاویر انبوهی از مسافران سرگردان در ایستگاه‌های قطار دیده می‌شوند.

در مرکز چین، به دلیل بسته‌شدن ده‌ها بزرگراه در سراسر «هوبئی» و لغو صدها پرواز آخر هفته در «ووهان»، رفت و آمد متوقف شد و انتظار می‌رود در روزهای آینده در مناطق بیشتری از چین آب‌وهوای بدتری ایجاد شود.

پس از پایان سختگیری‌های ناشی از همه‌گیری کرونا که از سال ۲۰۲۰ رفت و آمد و سفرها را با محدودیت مواجه کرده بود،‌ این فصل از تعطیلات پیش‌ رو، نخستین‌بار در چند سال گذشته خواهد بود که بسیاری از مردم می‌توانند آزادانه در سراسر چین سفر کنند و این تعطیلات را در کنار خانواده و دوستان جشن بگیرند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان