کد مطلب: 28079
  تاریخ انتشار:  1402/11/16 - 10:34


بارش برف و باران در برخی نقاط کشور

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به بارش برف و باران در برخی استان‌ها گفت: از امروز تا انتهای هفته (۱۶ تا ۲۰ بهمن‌ماه) در بیشتر مناطق به‌جز بخش‌هایی از جنوب کشور افزایش نسبی دما رخ خواهد داد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به بارش برف و باران در برخی استان‌ها گفت: از امروز تا انتهای هفته (۱۶ تا ۲۰ بهمن‌ماه) در بیشتر مناطق به‌جز بخش‌هایی از جنوب کشور افزایش نسبی دما رخ خواهد داد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)
، صادق ضیاییان در تشریح وضعیت جوی استان‌های کشور اظهار کرد: طی امروز (۱۶ بهمن ماه) در برخی مناطق استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، همدان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، شمال ایلام و ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف و باران و وزش باد و سه شنبه (۱۷ بهمن ماه) با شدت کمتر در مناطق فوق و به‌صورت پراکنده در شمال شرق پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: بیشینه بارش دوشنبه در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان و شمال کرمانشاه خواهد بود همچنین طی این دو روز در شمال غرب، غرب و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و برخی مناطق شمال شرق و مرکز، وزش باد شدید و در برخی نقاط گردوخاک و در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل وزش باد گرم جنوبی و افزایش دما پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: طی این مدت احتمال وقوع بهمن در ارتفاعات البرز و زاگرس و جاده‌های این مناطق، احتمال ریزش بهمن و سنگ از کوه وجود دارد.

ضیاییان  در ادامه گفت: از روز چهارشنبه تا شنبه( ۱۸ و ۲۱ بهمن ماه) در کشور جوی آرام برقرار می‌شود.

وی اضافه کرد: از امروز تا انتهای هفته در بیشتر مناطق به‌جز بخش‌هایی از جنوب کشور افزایش نسبی دما رخ خواهد داد همچنین خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان طی سه روز آینده و دریای خزر در روزهای سه شنبه و چهارشنبه مواج خواهد شد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در مورد وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۷بهمن‌ماه) ابری، گاهی بارش پراکنده و وزش باد شدی، از بعدازظهر کاهش ابر با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه (۱۸بهمن‌ماه) صاف، گاهی وزش باد ملایم، به‌تدریج غبار محلی با حداقل دمای ۱ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی فردا و پس فردا شهرکرد با کمینه دمای ۸- درجه سانتیگراد سردترین و بندرعباس با بیشینه دمای ۲۵ درجه سانتیگراد گرم‌ترین مراکز استان‌ کشور گزارش شده است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری