کد مطلب: 28070
  تاریخ انتشار:  1402/11/13 - 10:02


بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش برف و باران در نقاط محتلف کشور طی امروز و فردا (۱۳ و ۱۴ بهمن‌ماه) خبر داد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش برف و باران در نقاط محتلف کشور طی امروز و فردا (۱۳ و ۱۴ بهمن‌ماه) خبر داد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، صادق ضیاییان ضمن تشریح وضعیت جوی استان‌های کشور اظهار کرد: امروز (۱۳بهمن ماه) در بیشتر مناطق کشور بارش وجود دارد. در کرمانشاه، لرستان، شمال و شرق خوزستان، جنوب و غرب اصفهان، فارس، چهارمحال و بختیاری، کردستان، همدان، مرکزی، قزوین، البرز، تهران، قم، سمنان و ارتفاعات رشته کوه البرز خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش برف و وزش باد  پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در سواحل خزر بارش باران و در بقیه نقاط کشور نیز بارش پراکنده انتظار می‌رود، افزود: در هرمزگان، فارس، جنوب شرق کرمان، سیستان و بلوچستان رگبار باران و رعدوبرق و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی شنبه (۱۴ بهمن ماه) گفت: شنبه این سامانه در نوار شرقی کشور به‌ویژه در استان‌های گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و ارتفاعات البرز شرقی فعال است و در برخی مناطق جنوبی سیستان و بلوچستان سبب بارش برف و باران می‌شود سپس  در اواخر وقت این سامانه از مرزهای شرقی خارج می شود همچنین صبح شنبه در برخی مناطق غرب کشور بارش پراکنده رخ می‌دهد.

ضیائیان  با اشاره به  وزش باد و گردوخاک در برخی نقاط کشور اظهارکرد: جمعه در نیمه شمالی فارس، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی و  شنبه در مرکز شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید و در برخی از این مناطق گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: یکشنبه (۱۵ بهمن ماه) فقط در برخی نقاط شمال غرب به‌ویژه جنوب آذربایجان غربی و غرب کردستان بارش برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و در بقیه کشور آسمان صاف خواهد بود.

ضیاییان خاطرنشان کرد: دوشنبه (۱۶ بهمن‌ماه) در برخی نقاط شمال غرب و غرب ارتفاعات البرز مرکزی بارش پیش‌بینی می‌شود. بیشینه بارش دوشنبه در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان و شمال غرب کرمانشاه خواهد بود که به‌صورت بارش برف است.

وی ادامه داد: از جمعه تا دوشنبه در نیمه غربی دامنه‌های جنوبی البرز و نوار شمالی و طی روزهای یکشنبه تا سه شنبه در شرق و جنوب شرق کشور افت محسوس دما پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضعیت هوا درباره وضعیت جوی مناطق دریایی کشور گفت: از  جمعه تا یکشنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود همچنین جمعه دریای خزر نیز مواج است.

وی در مورد وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد:آسمان تهران فردا (۱۴ بهمن‌ماه) صاف تا کمی ابری، گاهی شاهد وزش باد و یخبندان با حداقل دمای ۳- و حداکثر دمای ۶ درجه سانتیگراد و طی یکشنبه(۱۵بهمن‌ماه) نیمه‌ابری و مه رقیق به تدریج وزش باد و کاهش ابر در بعدازظهر وزش باد شدید با حداقل دمای ۲-  و حداکثر دمای ۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: فردا همدان و زنجان با کمینه دمای ۷- درجه سانتیگراد سردترین و بندرعباس با بیشینه دمای ۲۵ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین مراکز استان‌ کشور گزارش شده است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری