کد مطلب: 28023
  تاریخ انتشار:  1402/11/02 - 10:38


تلفات طوفان‌های زمستانی در آمریکا به حدود ۹۰ تن رسید

پس از محاصره ایالات متحده آمریکا در میان طوفان‌های سخت زمستانی طی روزهای اخیر، نزدیک به ۹۰ نفر تاکنون بر اثر شدت سرما جان خود را از دست داده‌اند.

پس از محاصره ایالات متحده آمریکا در میان طوفان‌های سخت زمستانی طی روزهای اخیر، نزدیک به ۹۰ نفر تاکنون بر اثر شدت سرما جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، دست‌کم ۲۵ نفر در «تنسی» و ۱۶ نفر نیز در ایالت «اورگن» به دلیل طوفان‌های شدید جانشان را از دست داده‌اند و این دو ایالت همچنان در وضعیت اضطراری قرار دارد.

طبق گزارش‌ها ده‌ها هزار نفر نیز در سراسر آمریکا بدون برق هستند. پیش‌بینی می‌شود شرایط یخبندان تا اواسط هفته ادامه داشته باشد.

طبق آماری که  منتشر کرده است در مجموع ۸۹ مورد مرگ و میر ناشی از آب و هوا در سراسر این کشور ثبت شده است.

در حالی که بیشترین قربانیان در تنسی و اورگن بوده‌اند، جان باختگان دیگری در ایلینوی، پنسیلوانیا، می‌سی‌سی‌پی، واشنگتن، کنتاکی، ویسکانسین، نیویورک، نیوجرسی و نقاط دیگر نیز گزارش شده است.

سه نفر در «پورتلند» اورگن روز چهارشنبه گذشته در حالیکه سوار وسیله نقلیه بودند با سقوط تیر برق دچار برق گرفتگی شدند اما نوزادی که در خودرو بود جان سالم به در برد.

پنج نفر که اکثر آن‌ها گمان می‌رود بی‌خانمان باشند طی چهار روز در سیاتل جان باختند.

شرایط آب و هوایی در می‌سی‌سی‌پی به گونه‌ای است که کالج‌ها و دانشگاه‌های این ایالت بازگشت دانشجویان از تعطیلات زمستانی را به‌ دلیل این شرایط به تعویق انداختند.

در حالی که خاموشی‌ ها در بیشتر مناطقی که به دلیل آب و هوای زمستانی ایجاد شده بود، برطرف شده است اما همچنان ده‌ها هزار نفر در سراسر این کشور بدون برق هستند.

یخبندان و وزش باد سرد حداقل تا ابتدای هفته آینده ادامه خواهد داشت. پس از آن انتظار می‌رود با آب شدن برف‌ها و بارش باران، سیل در بخش‌هایی از غرب و شمال شرق ایالات متحده ایجاد شود.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان