کد مطلب: 2765
  تاریخ انتشار:  1396/06/18 - 20:50


افتتاح بخش تجسمی ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز

جشنواره ای سبز برای محیطی که زیستن در آن سخت شده!

بخش تجسمی ششمین جشنواره فیلم سبز با حضورعیسی کلانتری معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست و معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور فرهاد توحیدی دبیر جشنواره افتتاح شد.
download 20170909205054-هدیه تهرانی.jpg

بخش تجسمی ششمین جشنواره فیلم سبز با حضورعیسی کلانتری معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست و معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور فرهاد توحیدی دبیر جشنواره افتتاح شد.
به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) به نقل از روابط عمومی ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز، بخش تجسمی ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز با حضور آثاری از ۴۸ کشور همچون چین، مکزیک، فرانسه، روسیه و ... در رشته های عکس، پوستر، تصویرسازی، کاریکاتور، هنرهای مفهمومی، ویدیو آرت با حضور عیسی کلانتری معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور، فرهاد توحیدی دبیر جشنواره، مهدی توحیدپور مدیر اجرایی جشنواره، هدیه تهرانی، میترا حجار، اسماعیل میرفخرایی، اکبر عالمی، افشین بختیار از هیات انتخاب بخش تجسمی، شهاب الدین عادل و جمعی از اهالی رسانه و علاقه مندان افتتاح شد.


تنها دو درصد مردم درگیر مسایل محیط زیست هستند
عیسی کلانتری درباره این نمایشگاه گفت: جشنواره تجسمی فیلم سبز می تواند عموم مردم را با مشکلات محیط زیست آشنا و آنها را حامی محیط زیست کند. من معتقدم تلنگرهایی لازم است تا آدم ها طرفدار محیط زیست شوند و این جشنواره با توجه به گستردگی که در کشور دارد در این زمینه می تواند موثر باشد.
او تاکید کرد: عامه مردم هنوز اهمیت مسایل محیط زیستی را به آن صورتی که تهدید می شویم، نمی دانند. مسایلی مثل مسایل آب، خاک، مسایل پسماندها و زباله ها، در خطر بودن برخی از حیوانات و زندگی مردم با آلاینده ها این ها همگی مسایلی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
کلانتری با بیان اینکه در حال حاضر تنها دو درصد مردم درگیر محیط زیست هستند، افزود: اگر این نوع فعالیت ها به همراه معاونت اجتماعی که قرار است در سازمان محیط زیست برای مشارکت بیشتر مردم و آشنایی آنها با محیط زیست راه اندازی کنیم ادامه پیدا کند، امید است که مردم بیشتر به مسایل محیط زیستی توجه کنند.
رییس سازمان محیط زیست نقش جشنواره را در هشدار به کسانی که در نابودی طبیعت نقش دارند اینطور توصیف کرد: آلوده کنندگان عمده محیط زیست کسانی هستند که فکر نمی کنند در حال تخریب محیط زیست هستند. امروز یکی از دلایل اصلی انقراض حیوانات ما کمبود غذاست و این کمبود غذا به آسیب هایی که انسان محیط زیست می زند، برمی گردد.

جشنواره فیلم سبز باید مردمی باشد

معصومه ابتکار نیز با تاکید بر این که جشنواره فیلم سبز با همت هنرمندان ادامه پیدا کرد، گفت: جشنواره با همت هنرمندانی راه اندازی شد که قلبا به حفظ محیط زیست اعتقاد داشتند و به آن عشق می ورزیدند و فرهاد توحیدی در شرایط سختی با عشق این جشنواره را دوباره راه اندازی کرد.
او افزود:  تلاش های تیم برگزاری جشنواره که با فداکاری وارد کار شدند و با علاقه و اعتقاد در این کار مشارکت کردند نیز موجب استقبال خوبی از طرف مردم شد.
ابتکار بیان کرد: از ابتدا هدفمان این بود که این جشنواره مردمی باشد و در هر جا که سالن سینمایی است پیام محیط زیستی ما از طریق جشنواره فیلم سبز پخش شود و خوشبختانه در جشنواره ششم هم به این هدف نزدیک می شویم. سال گذشته توفیق داشتم در ابتدای جشنواره در زاهدان باشم و استقبال بسیار خوبی را در بین مردم آنجا دیدم و متوجه شدم در شهرهای دیگر هم به حفظ محیط زیست اهمیت می دهند و همه مردم ایران جشنواره را متعلق به خودشان می دانند.
او در پایان تاکید کرد: هنر از موثرترین روش های برقراری ارتباط است و ما امروز در حوزه محیط زیست نیازمند برقراری ارتباط هستیم.

پایان پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری