کد مطلب: 2761
  تاریخ انتشار:  1396/06/14 - 21:49


در انتظار تایید محیط زیست

شیر ایرانی باز می گردد؟

مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست گفت: وارد کردن زیرگونه شیر ایرانی به کشور منوط به اخذ مجوز از دو سازمان محیط زیست و دامپزشکی است.
download 20170905214951-شیر ایرانی.jpg

مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست گفت: وارد کردن زیرگونه شیر ایرانی به کشور منوط به اخذ مجوز از دو سازمان محیط زیست و دامپزشکی است.
به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، چندی پیش مدیر عامل مجموعه ارم سبز اعلام کرد که بازگشت شیر ایرانی به کشور یکی از برنامه های این مجموعه است و حداکثر تا دو ماه دیگر یک حفت شیر ایرانی وارد کشور می شود.
علی تیموری تصریح کرد: شیر ایرانی منقرض شده اما ممکن است بخواهند زیرگونه ای از شیر ایرانی را از هند وارد کشور کنند .
وی افزود: در هر صورت، برای ورود هر گونه جانوری به کشور ابتدا باید درخواست کننده هدف از ورود و نیز جایگاه نگهداری و نحوه غذادهی آن را برای سازمان حفاظت محیط زیست مشخص کند.
وی تاکید کرد: بعد از ارسال درخواست، نمایندگانی از دو سازمان حفاظت محیط زیست و دامپزشکی کشور جایگاهی را که برای نگهداری حیوان در نظر گرفته شده است، مورد بازدید قرار خواهند داد و اگر از هر نظر ملاحظات زیست محیطی و استانداردهای لازم رعایت شد، مجوز ورود داده می شود.
تیموری تصریح کرد: سازمان محیط زیست با بخش خصوصی که قصد وارد کردن گونه های جانوری برای نگهداری در باغ وحش های مجوزدار را دارند، مشکلی ندارد اما تمام اینها منوط به رعایت ملاحظات زیست محیطی است.
وی افزود: بعد از ساماندهی باغ وحش های کشور، مجموعه های باغ وحشی مناسبی با استانداردهای محیط زیستی فعال می شوند که سازمان محیط زیست برای ورود گونه های جدید با آنها همکاری خواهد کرد.
مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست گفت: اگر برای ورود گونه غیر بومی مثلا ببر بنگال نیز تمام ضوابط زیست محیطی و استانداردهای جایگاه و نحوه غذا دهی گونه مورد نظر رعایت شود، سازمان محیط زیست همکاری می کند.

پایان پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار حیات وحش و آبزیان