کد مطلب: 26943
  تاریخ انتشار:  1402/10/06 - 10:40


سیل در مالزی و تایلند؛ هزاران نفر آواره شدند

منابع خبری روز گذشته (سه‌شنبه) اعلام کردند: باران شدید و سیل‌آسا، هزاران نفر را در مالزی، تایلند و استرالیا آواره کرده و ویرانی به بار آورده است.

منابع خبری روز گذشته (سه‌شنبه) اعلام کردند: باران شدید و سیل‌آسا، هزاران نفر را در مالزی، تایلند و استرالیا آواره کرده و ویرانی به بار آورده است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، سیل‌های شدید در منطقه «کلانتان» مالزی بیش از ۱۸ هزار نفر را تحت تاثیر قرار داده است زیرا این ایالت از روز جمعه با باران شدید و سیل‌آسا دست و پنجه نرم می کند.

مقامات، کمپ های امدادی موقتی را برای افراد آسیب دیده از سیل ایجاد کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، تاکنون ۱۸ هزار و ۷۳۵ نفر از مناطق سیل زده تخلیه شده اند.

در تایلند نیز باران شدید و سیل مناطق جنوبی این کشور را فراگرفت و باعث خسارات گسترده و آواره شدن بیش از ۱۰۰ هزار نفر در پنج استان این کشور شد.

باران شدید باعث جاری شدن سیل در ۱۴ منطقه شد و استان «ناراتیوات» در جنوب تایلند بیشترین آسیب را دید زیرا هزاران نفر از خانه های خود آواره شدند.

بارندگی شدید و طوفان در استرالیا قربانی گرفت

بارش شدید باران و طوفان همچنین ایالت های «نیو ساوث ولز»، «ویکتوریا» و «کوئینزلند» استرالیا را درنوردید و باعث جاری شدن سیل در برخی مناطق شد.

در ۲۴ ساعت گذشته، دو نفر بر اثر سقوط درختان کشته و سه نفر در ویکتوریا و کوئینزلند مفقود شدند.

وزش باد شدید و طوفان همچنین بر سیستم تامین برق در کوئینزلند تأثیر گذاشته و بیش از ۱۲۰ هزار نفر در حال حاضر بدون برق هستند زیرا طوفان صدها سیم برق را قطع کرده است.

همچنین هشدار رگبار شدید برای ملبورن همراه با بادهای مخرب، تگرگ و بارندگی شدید صادر شده است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان