کد مطلب: 26846
  تاریخ انتشار:  1402/09/14 - 09:55


تداوم آلودگی هوا در شهرهای صنعتی

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از تداوم انباشت آلاینده‌های جوی و آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و رگبار پراکنده در برخی نواحی کشور خبر داد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از تداوم انباشت آلاینده‌های جوی و آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و رگبار پراکنده در برخی نواحی کشور خبر داد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: طی دو روز آینده در شهرهای صنعتی انباشت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا ادامه خواهد داشت. از اواخر وقت امروز(۱۴ آذر) با شمالی شدن جریانات بر روی دریای خزر در استان‌های ساحلی دریای خزر و بخش‌هایی از اردبیل افزایش ابر، بارش پراکنده و کاهش نسبی دما رخ می‌دهد.

وی افزود: چهارشنبه (۱۵ آذر) علاوه بر مناطق ذکر شده در بخش‌هایی از شمال غرب و غرب و پنجشنبه(۱۶ آذر) در ارتفاعات و دامنه البرز مرکزی، شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد:جمعه (۱۷ آذر) نیز بارش در سواحل دریای خزر، اردبیل و خراسان شمالی ادامه خواهد داشت.

ضیاییان در ادامه گفت: شنبه(۱۸ آذر) مجدد در نواحی شمال غرب، غرب و سواحل غربی دریای خزر افزایش ابر، بارش و وزش باد انتظار می‌رود.

وی تاکید کرد: از بعد از ظهر سه‌شنبه و روز چهارشنبه دریای خزر مواج و متلاطم خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران طی فردا(۱۵ آذر)  کمی ابری و غبار محلی و از بعد از ظهر نیمه‌ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و پس فردا ( ۱۶ آذر) نیمه‌ابری و از بعد از ظهر ابری و افزایش باد، با احتمال رگبار باران با حداکثر و حداقل دمای ۱۶ و ۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: فردا و پس فردا بندرعباس با دمای ۳۲ و ۳۱ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۷- و ۶- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

انتهای پیام  

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری