کد مطلب: 26797
  تاریخ انتشار:  1402/09/04 - 15:52


گسترش فعالیت چین و اتحادیه اروپا در انرژی‌های تجدیدپذیر

مقامات انرژی‌های تجدیدپذیر اعلام کردند که چین و اتحادیه اروپا باید همکاری‌های دوجانبه انرژی را برای ارتقاء نوآوری‌های فناورانه و پیشبرد توسعه صنعتی تشدید کنند.

مقامات انرژی‌های تجدیدپذیر اعلام کردند که چین و اتحادیه اروپا باید همکاری‌های دوجانبه انرژی را برای ارتقاء نوآوری‌های فناورانه و پیشبرد توسعه صنعتی تشدید کنند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، مجمع توسعه و همکاری انرژی‌های تجدیدپذیر فراساحلی چین و اروپا در سال ۲۰۲۳ که در یانچنگ، استان جیانگ سو برگزار شد، به‌طور مشترک توسط موسسه مهندسی انرژی‌های تجدیدپذیر چین، اتاق بازرگانی اتحادیه اروپا در چین و فرمانداری یانچنگ سازماندهی شد.

بیش از ۳۰۰ شرکت‌کننده ازجمله مقامات ارشد و هیأت‌های دیپلماتیک از ۱۲ کشور و منطقه در این مجمع شرکت کردند.

رن جینگدونگ، معاون اداره ملی انرژی گفت که مقامات انرژی در هر دو طرف بستر همکاری ایجاد کرده‌اند و در چهار سال گذشته شاهد تبادلات و همکاری‌های پربار در زمینه نوآوری بوده‌اند.

به گفته رن، انرژی‌های تجدیدپذیر فراساحلی یکی از امیدوارکننده‌ترین زمینه‌ها برای همکاری است.

وی افزود: دو طرف باید توسعه سطح بالای زنجیره جهانی صنعت انرژی‌های تجدیدپذیر فراساحلی و زنجیره تامین را ترویج کنند و به استقرار انرژی‌های تجدیدپذیر در سراسر جهان سرعت بخشند.

وی بیان کرد: برای این منظور، دو طرف باید همکاری طرح‌ها، تقویت نوآوری‌های فناورانه و راه‌اندازی سایت‌های آزمایشی را در صنایعی مانند نیروی باد در اعماق دریا، فتوولتائیک‌های فراساحلی و جزایر انرژی فراساحلی ایجاد کنند.

طی این مجمع، ۲۵ قرارداد پروژه بین دو طرف امضا شد که مجموع سرمایه‌گذاری آن ۲۹.۴۸ میلیارد یوان (۴.۱۳ میلیارد دلار) است.

ژو بین، دبیر حزب یانچنگ ابراز کرد: ظرفیت نصب شده نیروگاه بادی فراساحلی شهر حدود ۴۰ درصد از کل کشور را تشکیل می‌دهد. علاوه بر این، در میان ۱۰ شرکت برتر فتوولتائیک در چین، هشت شرکت در این شهر سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

اداره ملی انرژی اعلام کرد: تا ماه سپتامبر، مجموع ظرفیت نصب شده نیروگاه بادی فراساحلی در چین به ۳۱.۸۹ میلیون کیلووات رسیده است.

ژو گفت:  یانچنگ با شرکای اروپایی در فرانسه، هلند و بریتانیا در توسعه منابع، تولید تجهیزات، نوآوری‌های فناورانه و تبادل استعداد همکاری می‌کند.

مارجو کرومپوتس، سرکنسول هلند در شانگهای اظهار کرد: همکاری انرژی بین هلند و یانچنگ به سال ۲۰۱۹ باز می‌گردد، زمانی که ۱۰ شرکت هلندی برای همکاری در انرژی بادی دریایی از یانچنگ بازدید کردند.

کرومپوتس افزود: برای تحقق کامل پتانسیل انرژی‌های تجدیدپذیر فراساحلی، همکاری بین‌المللی بسیار مهم است. رویکرد درست به اشتراک گذاشتن، یادگیری، نوآوری و جستجوی مداوم راه‌حل‌های بهتر است.

اکوسیستمی باید توسعه یابد که در آن دولت‌ها، شرکت‌ها و جامعه در جهت اهداف مشترک برای تضمین کاهش هزینه‌های اجتماعی و توسعه پایدار همکاری کنند.

میگوئل مونتویا، نایب رئیس اتاق بازرگانی اتحادیه اروپا در چین خاطرنشان کرد: انرژی‌های تجدیدپذیر و فناوری‌های کم کربن از امیدوارکننده‌ترین زمینه‌های همکاری بین اروپا و چین هستند.

مونتویا گفت: طی چند سال گذشته، مبادلات و همکاری‌های گسترده و مثمر ثمر تحت چارچوب همکاری نوآوری انرژی چین و اروپا صورت گرفته است.

ماه گذشته، یازدهمین گفت‌وگوی انرژی اتحادیه اروپا و چین، اولین نشست رو در رو بین دولتی در سطح عالی در زمینه انرژی از سال ۲۰۱۹، به موضوعات منافع مشترک پرداخت.

وی افزود: امیدواریم که بتوانیم چنین گفت‌وگوهای سیاست انرژی را بین دولت‌ها حفظ کنیم و در عین حال همکاری عملی در صنعت و تحقیق و توسعه مشترک را ارتقا دهیم.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان