کد مطلب: 26718
  تاریخ انتشار:  1402/08/12 - 12:03


طوفان شدید در اروپا

طوفان شدیدی که سرعت آن به ۲۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد، زندگی مردم را در بسیاری از شهرهای اروپایی تحت تأثیر قرار داده و تلفاتی نیز برجای گذاشته است.

طوفان شدیدی که سرعت آن به ۲۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد، زندگی مردم را در بسیاری از شهرهای اروپایی تحت تأثیر قرار داده و تلفاتی نیز برجای گذاشته است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، بر اثر طوفان «سیاران» که مناطق شمال و غرب اروپا را در نوردیده دست‌کم ۱۰ نفر در چندین کشور از جمله بلژیک، فرانسه، هلند، آلمان، ایتالیا و اسپانیا بر اثر حوادث مرتبط با طوفان جان خود را از دست دادند. این طوفان همچنین در برخی مناطق از جمله ایتالیا با بارندگی و سیل شدید همراه بوده است.

به نوشته گاردین این حوادث تاکنون چندین مصدوم نیز داشته و به ساختمان‌ها هم آسیب زده است.

در نتیجه آسیب به خطوط انتقال برق در اثر طوفان، ۱.۲ میلیون خانوار در فرانسه بدون برق ماندند و در برخی مناطق دسترسی به تلفن قطع شد.

صدها مدرسه نیز در جنوب انگلیس تعطیل شدند.

پروازها در بسیاری از شهرهای هلند، اسپانیا و انگلیس لغو شد و در فرودگاه ها، توقف یا تاخیر در پروازها موجب ازدحام جمعیت شده است. در خدمات ریلی نیز اختلالاتی رخ داده است.

آب و هوای طوفانی در ایتالیا بر زندگی معمول مردم به ویژه در مناطق شمالی ونتو و توسکانی تأثیر منفی گذاشته و تازه‌ترین خبرها حاکیست که سه نفر در این کشور بر اثر حوادث مرتبط با طوفان جانشان را از دست داده‌اند.

هواشناسان اعلام کردند که این طوفان در سراسر اروپا در طول هفته ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان