کد مطلب: 26667
  تاریخ انتشار:  1402/07/26 - 12:19


بحران خشکسالی در «می‌سی‌سی‌پیِ» آمریکا

بر اساس داده‌های سرویس ملی هواشناسی آمریکا (NWS)، سطح آب رود می‌سی‌سی‌پی از «میزوری» تا «آرکانزاس» به پایین‌ترین حد خود رسیده است.

بر اساس داده‌های سرویس ملی هواشناسی آمریکا (NWS)، سطح آب رود می‌سی‌سی‌پی از «میزوری» تا «آرکانزاس» به پایین‌ترین حد خود رسیده است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، این وضعیت مانع از انتقال محموله‌های غلات و سایر کالاهای مهم به پایین رودخانه در یکی از شلوغ‌ترین زمان‌های ارسال کالا در سال شده است.

این پدیده سال گذشته نیز رخ داده است، زمانی که صدها لنج به دلیل کم عمقی آب در کنار رودخانه می سی سی پی به گل نشستند.

داده‌ها نشان می‌دهد که آب و هوای گرم و خشک طولانی مدت طی دو سال متوالی باعث کاهش بی‌سابقه سطح آب در رود می‌سی‌سی‌پیِ آمریکا شده است.

همچنین به گفته مانیتور خشکسالی ایالات متحده، بسیاری از مناطق اطراف رودخانه می‌سی‌سی‌پی خشکسالی متوسط ​​تا شدید را تجربه می‌کنند.

دانشمندان مدت‌هاست هشدار داده‌اند که تغییرات آب و هوایی ناشی از انتشار گازهای گلخانه‌ای که عمدتا خود ناشی از سوختن سوخت‌های فسیلی است، توالی موج‌های گرما را بیشتر، شدید و کشنده‌تر می‌کند. این دانشمندان سال‌هاست که می‌گویند دولت‌ها باید برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای اقدامات جدی انجام دهند.

هشت سال گذشته داغ‌ترین سال‌های ثبت شده در تاریخ کره زمین بوده است. همچنین طبق گفته کارشناسان سازمان جهانی هواشناسی و اداره هواشناسی انگلیس، یکی از پنج سال آینده نیز تقریبا به طور قطع گرم‌ترین سالی بوده که تاکنون ثبت شده است و در همین حال دوره بین سال‌های ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۷ میلادی گرم‌ترین دوره ثبت‌شده خواهد بود.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان