کد مطلب: 26583
  تاریخ انتشار:  1402/07/03 - 09:17


بارش پراکنده در نقاط مختلف کشور

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش پراکنده در نقاط مختلف کشور و وزش باد و خیزش گرد و خاک در نوار شرقی کشور خبر داد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش پراکنده در نقاط مختلف کشور و وزش باد و خیزش گرد و خاک در نوار شرقی کشور خبر داد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز (۳ مهر) در استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی رگبار و رعد و برق و در اردبیل، نوار شمالی کردستان، شمال و غرب زنجان، گیلان، مازندران، غرب گلستان و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده ادامه خواهد داشت.  

وی افزود: سه‌شنبه (۴ مهر) علاوه بر مناطق یاد شده بارش به شمال شرق نیز کشیده می‌شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا چهارشنبه (۵ مهر) بارش در مازندران، گلستان و شمال سمنان پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: پنجشنبه و جمعه ( ۶ و ۷ مهر) بارش خفیف در مازندران و ارتفاعات البرز شرقی رخ خواهد داد.  

ضیاییان در ادامه گفت: طی دو روز آینده در نوار شرقی کشور به‌ویژه منطقه زابل وزش باد شدید، خیزش گردوخاک، کاهش دید و کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۴ مهر) نیمه‌ابری و وزش باد و گاهی ابری و افزایش باد با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتیگراد و روز چهارشنبه ( ۵ مهر) نیمه‌ابری تا ابری در بعضی ساعت‌ها افزایش باد با احتمال گرد و خاک با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۳ و ۴ مهر) اهواز با دمای ۴۴ و ۴۲ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و طی امروز شهرکرد و بیرجند با دمای ۶ و فردا شهرکرد با دمای ۷ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری