کد مطلب: 26571
  تاریخ انتشار:  1402/06/29 - 14:24


یک تهدید بزرگ برای آنهایی که "برنج" غذای اصلی‌شان است

هند، خشک‌ترین ماه اگوست خود از سال ۱۹۰۱ تاکنون را ثبت کرد.

هند، خشک‌ترین ماه اگوست خود از سال ۱۹۰۱ تاکنون را ثبت کرد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، بارش باران موسمی ماه آگوست هند در سال ۲۰۲۳ به میزان ۴۰ درصد کمتر از گذشته بود و این خبر بد برای افرادی است که منابع غذایی آنان به بزرگترین صادرکننده برنج در جهان بستگی دارد.

هواشناسان، خشکی ماه آگوست را عامل پدیده ال نینو می‌دانند که نشان داده شده است این پدیده الگوهای آب‌وهوا در سراسر جهان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. ال نینو که در اثر گرم‌شدن در اقیانوس آرام ایجاد می‌شود، جریان ابرهای باران‌زا را از هند منحرف می‌کند.

اگرچه اداره هواشناسی هند انتظار دارد که سطح بارندگی در اواخر سال ۲۰۲۳ بهبود یابد و در نتیجه به مقادیری نزدیک به میانگین، برای کل سال برسد اما آخرین باری که ال نینو در سال ۲۰۱۵ باران موسمی را مختل کرد، این کشور با خشکسالی مواجه شد.

حوادث آب‌وهوایی شدید در هند می‌تواند تأثیرات جدی بر عرضه جهانی مواد غذایی داشته باشد. هند، بزرگترین صادرکننده برنج در جهان است و رویترز گزارش کرد که این کشور با توجه به نگرانی از تابستان خشک و آسیب به عملکرد محصول، صادرات محدودی داشته باشد و این اقدامی است که نه تنها بر امنیت غذایی تأثیر می‌گذارد، بلکه قیمت جهانی غذا را نیز افزایش می‌دهد.

هند ۴۰ درصد تجارت جهانی برنج را به خود اختصاص داده و ۲۲ میلیون تن برنج به ارزش ۹.۶۶ میلیارد دلار به ۱۴۰ کشور صادر می‌کند.

بر اساس تجزیه و تحلیل مجمع جهانی اقتصاد، کشاورزی هوشمند مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند حتی در شدیدترین شرایط، محصولات را نجات دهد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان