کد مطلب: 26540
  تاریخ انتشار:  1402/06/21 - 15:04


فرار ده‌ها کروکودیل‌ در چین و هشدار به ساکنان محلی

رسانه‌های داخلی چین می‌گویند: سیل در یکی از شهرهای جنوبی این کشور بیش از ۷۰ کروکودیل را از یک مزرعه پرورش این حیوانات فراری داده است.

رسانه‌های داخلی چین می‌گویند: سیل در یکی از شهرهای جنوبی این کشور بیش از ۷۰ کروکودیل را از یک مزرعه پرورش این حیوانات فراری داده است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)،
مقامات شهر «ماومینگ» در استان جنوبی «گوانگ‌دونگِ» چین عملیاتی را برای بازگرداندن این حیوانات آغاز کرده‌اند که پس از سیل شدید و بالا آمدن آب در محل نگهداری از آنها در یک مزرعه تجاری فرار کرده بودند.

مقامات همچنین به برخی از ساکنان منطقه هشدار دادند که در خانه بمانند.

سیل اخیر باعث سرریز شدن یک دریاچه محلی شد و به این حیوانات اجازه فرار داد.

پایگاه خبری «های‌بائو» در «شاندونگ» گزارش داده است که دست‌کم ۶۹ کروکودیل بالغ و شش کروکودیل جوان در یک نقطه در نزدیکی روستای «پنگ چون» در حال پرسه زدن، دیده شده‌اند.

این گزارش حاکیست، یک گروه عملیاتی برای جمع‌آوری و بازگرداندن کروکودیل‌های فراری به مزرعه با استفاده از تجهیزات تشخیص سونار در منطقه، مستقر و مشغول به کار شده‌اند با این حال عمق زیاد سیلاب، چالش بزرگی را در اجرای سریع عملیات ایجاد کرده و مقامات را بر آن داشت تا از ساکنان درخواست کنند که تا پایان عملیات و رفع کامل خطر، خانه‌های خود را ترک نکنند.

برخی از تصاویر و فیلم‌های منتشر شده از منطقه نشان می‌دهد که تعدادی از این کروکودیل به دام افتاده و به خشکی بازگردانده شده‌اند.

در چین، کروکودیل‌ها به خاطر پوست‌شان ارزشمند هستند و اعتقاد مردم محلی بر این است که گوشت این حیوانات نیز در طب سنتی چینی ارزش دارویی دارد. همچنین استان گوانگدونگ به دلیل آب و هوای نسبتا گرم‌تر، مکانی مطلوب برای مزارع پرورش کروکودیل است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار حیات وحش و آبزیان