کد مطلب: 26538
  تاریخ انتشار:  1402/06/21 - 09:53


رگبار باران و رعد و برق در نقاط مختلف کشور

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار باران و رعد و برق در نقاط مختلف کشور و کاهش دما در برخی استان‌ها خبر داد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار باران و رعد و برق در نقاط مختلف کشور و کاهش دما در برخی استان‌ها خبر داد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهارکرد: سه‌شنبه (۲۱ شهریور) گذر امواج کم‌دامنه تراز میانی از نوار شمالی کشور سبب بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی همچنین در استان‌های اردبیل و گیلان می‌شود.

وی افزود: در سایر مناطق شمال غرب، در شمال شرق و شرق وزش باد ادامه دارد و در نیمه جنوبی کشور جوی آرام و پایدار مستقر است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: چهارشنبه(۲۲ شهریور) گستره بارش علاوه بر مناطق ذکر شده استان مازندران را در بر می‌گیرد همچنین ساعات بعد از ظهر در ارتفاعات جنوب کرمان و شمال هرمزگان افزایش ابر و رگبار پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: پنجشنبه(۲۳ شهریور) در شمال غرب کشور رگبار پراکنده و در شرق اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان ابرناکی و بارش باران رخ می‌دهد.  

به گفته ضیاییان طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق و شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل افزایش وزش باد و خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود و در سواحل شمالی کاهش نسبی دما رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: جمعه (۲۴ شهریور) بارش در سواحل شمالی، جنوب اردبیل و مناطقی از خراسان شمالی و ارتفاعات البرز ادامه می‌یابد. شنبه(۲۵ شهریور) در جنوب اردبیل و گیلان بارش کاهش می‌یابد و تنها در مازندران، گلستان و ارتفاعات خراسان شمالی بارندگی رخ می‌دهد.  

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هو در ادامه گفت: طی روزهای جمعه و شنبه در جنوب غرب کشور نیز وزش باد شدید رخ می‌دهد.

به گفته ضیاییان طی پنج روز آینده دریای خزر و شرق عمان و در روزهای پنجشنبه و جمعه نیمه غربی خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا چهارشنبه (۲۲ شهریور) صاف تا کمی ابری و از بعد از ظهر افزایش باد، گاهی وزش باد شدید و گرد و خاک با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد و روز پنجشنبه ( ۲۳ شهریور) کمی ابری، غبار رقیق و گاهی افزایش باد، از بعد از ظهر وزش باد شدید و به‌تدریج افزایش ابر با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا ( ۲۱ و ۲۲ شهریور) اهواز با دمای ۴۶ و ۴۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و طی امروز شهرکرد با دمای  ۶ و ۵ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری